Kuuluuko all inclusive paikoissa ruuan ja limun lisäksi myös alkoholijuomat hotellinbaarista/ravintolasta? Onko kaikissa sama käytäntö vai vaihteleeko eri paikoissa.?
all inclusive?
dartsikka
7248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se selviää matkaa varatessa ehdoista. Yleensä juomapuoli all inclusivessa tarkoittaa ns ruokajuomia alkoholin osalta eli bisset, siiderit ja viinit kuuluu.
Thaimaasta en tiedä hirveästi tuon osalta mutta muualla se on pitkälti noin.
Thaikuissa normihotelleissa nyt on muutenkin niin halpaa ettei se kännikään ole ongelma edulliseen hintaan. Eri asia Marriottissa ja Hiltonissa joissa pieni olut maksaa 8 euroa helposti.
Jos väkevät kuuluisi niin... Uhhuh sitä menoa kun suomiseurue pärähtää altaalle ördaamaan... Ehkä juuri siksi ne väkevät ei kuulu.
Mitä ihmeen iloa on ottaa all inclusive ja syödä hotellilla kaikki ateriansa? Jää paljon kokematta jos ei uskaltaudu turistikarsinan ulkopuolelle...
Totta allincluse on thaimaassa ihan turhaa. Hotelli aaamiainen riittää, jos sekään on välttämätön. Thaimaa on täynnä hyviä ja edullisia ruokapaikkoja jokaisen makuun.
Näin olen ajatellutkin Taikuissa ruokailla..
Thaimaa on juuri oikea maa kokea olevansa "kuninkaallinen" maksamalla 5tähd hotelliin tai mielummin kylpylään all inc., superhyvä on Hua Hin Chiva Som
meno pattjoelle kaikki rahat ja kortit tytölle ja nauttimaan täysylöspidosta siinä on järkeä
Pelimiehen All in