onnistuuko?
Toyota Hiluxii Supran kone?
8
346
Vastaukset
- vm.92
onnistuu.
- vm 91
miten?
- ....................
Vanha kone pois ja uusi kone tilalle, noin yksinkertaistettuna :)
- muuten joo
onnistuu, mutta katsastusmies ei ehkä tykkää
- Poikkeuslupia
Kyllä katsastusmies vetää kättä lippaan ja toivottaa turvallista matkaa, kun olet saanut Liikenteen turvallisuusvirastolta Trafilta poikkeusluvan Hiluxiin asennettavasta Supran koneesta ja alustan, jarrujen, koneen kiinnityskorvakkeiden, jne, jne ja jne muuttamisesta kasvaneen tehon mukaiseksi. Ei maksa paljon, koita ihmeessä sivustolta:
http://www.trafi.fi/tieliikenne/katsastukset/poikkeusluvat - No jaa
Poikkeuslupia kirjoitti:
Kyllä katsastusmies vetää kättä lippaan ja toivottaa turvallista matkaa, kun olet saanut Liikenteen turvallisuusvirastolta Trafilta poikkeusluvan Hiluxiin asennettavasta Supran koneesta ja alustan, jarrujen, koneen kiinnityskorvakkeiden, jne, jne ja jne muuttamisesta kasvaneen tehon mukaiseksi. Ei maksa paljon, koita ihmeessä sivustolta:
http://www.trafi.fi/tieliikenne/katsastukset/poikkeusluvat1991 Hiluxia on ollut saatavilla 3-litraisella, 152 hevosvoimaisella besakoneella, eli eiköhän tuo onnistu ilman poikkeuslupaakin. Ei ehkä turbo-kone, mutta vanhemman Supran vapaastihenhittävä kyllä.
- Daaaaaaaaaamn!
Jos noin meinaat tehdä niin onnea matkaan! :D
- Tietäjä
Nuita "hiluproja" on maailmalla muutama kappale rakennettu! On ollut sekä 2jz ja 1jz swapattuna eli ei mahdoton prosessi! Laitat TT 2jz:n sisään ja 152/100x25=x x 152hp=y ja korkeintaan sellaisen dynolapun hommaat itelles. Onnistuu jos vaikka säädät ahtopaineet pieneksi niin kyllä sieltä sopivan vähän saa tehoja katsastusta varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4068922Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1783383- 191850
- 771166
- 761078
- 271065
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641021Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791005- 55983
- 65930