Asunnossani on laminaattilattia (vuokra-asunto) ja joka päivä tullessani kotiin on keittiössä sama katastrofi: kissani on vienyt leluhiirensä uiskentelemaan vesikuppiinsa ja tämän seurauksena kuppi on nurin lattialla. Myös ollessani kotona ja kissan saadessa energia piikkejä, joutuu hiiri uimaan.
Onko teidän kissoillanne samoja viirauksia?
Miksi kissani vie lelunsa vesikuppiin?
30
4931
Vastaukset
- 3+11
Just samaa tekee omakin pentu! Ilmeisesi se vaan on niin kivaa opettaa leluja uimaan :) Kannattaa ostaa semmoinen kuppi joka ei kovin helposti kaadu (kumireunainen), joku alusta alle ja laittaa vain vähän vettä.
- vinkuhiiri-uimassa
Joo itse juuri tuumin tuossa että kuppi menee vaihtoon :D jospa se sitten pysyisi paikoillaan :)
- Anonyymi
Jälleen lautanen
- hjfkkfglgmncnmcmm
Muovisen säikytyslaatikon kansi on hyvä alusta vesikupille. Vesikuppi siihen kiinni kaksipuoleisella teipillä. Eipä saanut tohelo enää nurin sitä.
Toinen keino voisi olla painava keraaminen uunivuoka.- pohdittavaa
Miten sitten estää tämä?: Kissani aukaisee suihkun ritilän ja tiputtaa sen lelut sinne putkeen.
- Anonyymi
pohdittavaa kirjoitti:
Miten sitten estää tämä?: Kissani aukaisee suihkun ritilän ja tiputtaa sen lelut sinne putkeen.
- Anonyymi
- Anonyymi
pohdittavaa kirjoitti:
Miten sitten estää tämä?: Kissani aukaisee suihkun ritilän ja tiputtaa sen lelut sinne putkeen.
Erikoista
- ganess11
KERTOKAA MULLE MIST SAAAN HYVÄN KISSAN
- Anonyymi
🧶.
- h<3b
Minulla kissa läiskii tassulla sitä vettä. Välillä tunkee pään kippoon ja etutassuilla "kaivaa" kupin pohjaa..
- Laukunmaa
Nykyään on kissoille vesiautomaatteja, ainakin Zooplussasta löytyy. Hankittiin meidän kisulle sellanen, eikä oo sinne leluja enää tiputellu.
- ghjklkjhyu
tosi typerää viedä kissoja vuokra-asuntoihin. pääkoppasi on vajaa.
- Valokuunau
Ei kannata välittää nimimerkistä ghjklkjhyu, sillä kyseinen kirjainsekasotkuhyyppä terrorisoi tällä palstalla lähes kaikkia ja nimittelee rumasti. :D
Itse suosittelen lämpimästi alaspäin levenevää, kumipohjaista vesiastiaa. Meillä oli myös ongelmana vesikupin kaataminen (katti tuntui vakuuttuneen, että sen alla piili jotain tosi mielenkiintoista), ja juoma-astian uusiminen auttoi. Ihanalta kisulta kuulostaa, aktiiselta... :)- muuanhyyppä
mitähän muuta kyseinen kirjainsekasotkuhyyppä on kirjoitellut. vai kärsitkö luulosairaudesta.
- Valokuunau
Siis "aktiiviselta". :)
- Anonyymi
🐟
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
🐟
fis
- Anonyymi
Meillä menee vesiastiaan ainoastaan hiuslenksut (pienet) ja tuota on tehneet monet muutkin kissani. Leluja ei koskaan.
- Anonyymi
oliko siellä
- Anonyymi
Kissa kuulema huuhtoo luonnossakin saaliista vreren hajut pois, niin saa rauhassa kuljettaa sen pesään.
- Anonyymi
Hassuja.
- Anonyymi
- Anonyymi
🧶🐱
- Anonyymi
🧦
- Anonyymi
🧦 🧵
- Anonyymi
- Anonyymi
- Anonyymi
keraaminen uunivuoka
- Anonyymi
kissani on vienyt leluhiiren uiskentelemaan vesikuppiinsa ja tämän seurauksena kuppi on kaatunut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1415763
- 725266
- 994325
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753700Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603358- 442960
- 152337
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582089- 461985
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381753