SimS..ja HäH?

MoiP! Voitteko sanoo kaikki jotka on asentanu simsin, että ootteks te ottanu viruksen torjunta ohjelman pois päältä, kert nii kehotetaa?
Siis miks ihmees pitäis ottaa pois? Vastauksia kitoSh..:)
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole poistanut virustentorjuntaohjelmaa käytöstä. Turha sitä on sulkea jos peli toimii normaalisti sulkemattakin.
Se kehotus on luultavasti lisätty "kaiken varalta", koska joskus (jotkut, ei kaikki) virustentorjuntaohjelmat saattaa häiritä tai estää muiden ohjelmien toimintaa.

Äänestä
  • Kiitos et kerroit..:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


CeaPuL kirjoitti:

MoiP! Voitteko sanoo kaikki jotka on asentanu simsin, että ootteks te ottanu viruksen torjunta ohjelman pois päältä, kert nii kehotetaa?
Siis miks ihmees pitäis ottaa pois? Vastauksia kitoSh..:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu