saa koulukirjat päällystettyä. Se oli tosi halpaa, poistomyynti, joten ei tule kalliiksi. Omituista ettei koulusta anneta paperia, koska koulun pitää olla ilmainen.
Muuten hyvä vinkki! Jos sulla on vanhoja lakanoita, pussilakanoita tai vehroja, niistä voi ommella kirjojen päällyksiä. Vanhat farkut sopii, t paidoista tai sukkahousuita tulee hyvät. Kantsii olla mielikuvitusta, kaikesta voi tehdä. Aikakausilehdet tai sanomalehti.
Pahvilaatikosta tulee hyvät kannet, ainakin tukevat, se vaatii voimaa leikata mutta onnistuu.
Itse tein kerran sukista. Ompelin monet sukat yhteen ja niistä tuli heinot. Muista pestä ne sukat ensin.
Ostin hyllypaperia, että
Idea nikkari
1
68
Vastaukset
- Opeonnope
Hahaha, taas huippuhauska aloitus piristämään maanantain ensimmäistä kahvihetkeä opettajan huoneessa. Tälle nauraa kyllä kaikki. Lisää vaan vastaavanlaista huumorisettiä palstalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422592Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423272279- 322012
- 241645
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471626Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251529- 441396
- 1001379
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391325- 361116