apuva

liinu 60

olisiteko ystävällisiä ja auttaisitte ensikertalaista? Haluaisin joitakin tietoja esim,ruoan ja juomien hinnoista.Tupakan hinta? Ravintoiloissa kahvin,drinkin ja oluen hinta? Onko ravintoiloissa edullista viettää iltaa,sikäli mikäli niitä siellä on tarjolla? Olen lähdössä yksin matkaan joten tiedot on kultaakin kalliimpia:) kiitoksia teille jo etukäteen.

3

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhhhkkk

      Hinnoissa on paljon vaihtelua, joten aika vaikea sanoa mitään tiettyä hintaa. Egyptiläisiä ruokia saa alk. 0,50€ mutta joissakin paikoissa niistä saa maksaa 15 €. Länsimaista ruokaa saa alk. 4 €, mutta joissakin hotelleissa joudut maksamaan niistä 40€. Kahvi maksaa 0,50€ - 5 €. Olut 1.5€ - 8€. Kalleimmat hinnat hienoissa hotelleissa, edullisimma hinnat siellä missä paikallisetkin syö.

    • All inclusive

      Suosin Egyptin matkalle All inclusiveä, ei tarvii ravintolassa nälkäisenä eikä mahatäynnä ruoan hinnoista tinkiä.

    • akk2

      Sakkara tai Stella olut ei ole kallista ravintolassakaan, tosi halpaa paikallisessa viina kaupassa. Ruoka edullista paikallisissa ravintoloissa ja hyvää, jos ei ole nirppa nokka. Itse syön ilmeisesti kaikkea, mies on sitten se nirso. Niin ravintiloissa kuin hotellien all inclusiv. Rakastan egyptiläistä ruokaa ja olutta. Eivät ole ole hinnan kiroissa kumpikaan. Ja Mäkkäri löytyy monesta paikkaa, sitten on se joku 3 kirjaiminen paikka, minkä nimeä en muista, ok paikkoja kumpikin. Ja halpoja meidän hintoihin verrattuna. Drinksuista en tiedä, kun en juo. Menthol tupakka on tosi kallista, ei oikein löydy muuta kuin Malboro. Siinä hinnat vaihtelee kovasti. Jollekin maksoin pöljästi 5 ekua aski, kun sitten joku möi 3 ekulla. Normi punainen Mallu halpaa, mutta se oikea versio on hiukan kalliimpaan (hinta/laatu kalliimmassa hyvä). Kovasti myyvät halpaa Mallua, mutta laatu oikeasti huonoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7525
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4153
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3665
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3160
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2846
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2436
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2368
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2319
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2288
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2256
    Aihe