Huggies Drynites vai Liberon Night Comfort?

kysyttävää

Onko jollakulla kokemusta molemmista merkeistä? Kumpi on parempi tai imukykyisempi?
Hämäävää, kun pakkauksissa on eri iät ja painot (Huggies 8-15 vuotta, 27-57 kg; Libero 27-37 kg (M) /35-60 kg (L) ). Lasten määritelty painoero on kuitenkin suuri.

7

3997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yökastelijan mamma

      Meillä toimi paremmin liberot, tosin nekään ei lopuksi.

    • koko

      Liberot parempia.

    • huggies1

      huggies on paremmat. toisin ne eivät kestä yhtä hyvin kuin liberot. huggiesit imee paremmin ja ovat huomaamattomampia ja ovat mukavan tuntoset. eivät ole nii jäykät. painoa itselläni 65kg..

    • vaippafani23

      Minusta Liberon Night Comofortin L-koko (30-60 kg) ainakin on parempi, se on isompi ja istuu paremmin isommankin pojan päällä.

    • 16v

      Itse mahduin noihin Drynites vaippoihin vaikka ikää oli 13 ja painoakin 85 kg
      vaikka l/xl paketissa lukee 8-15 v ja paino paketin mukaan 27-57 mahtuivat paremmin kuin libero repesi heti ainakin minulla ja jollei selvinnyt Pidän siis vaippoja halutessani

    • Salainen tyyppi

      mistä saisin vaippoja 50-60 kg painavalle pojalle

    • ikuinen yökastelija

      Liberot toimi mulla hyvin muutama vuosi taaksepäin, nykyään ei enää mahdu mutta olivat omasta mielestä hyviä. Drynitesit ovat joustavampia sivuilta.

      Salainen tyyppi, riippuu pojan kastelun määrästä, Drynites tai Libero Night Comfort voi toimia vielä ja niitä saa esim. K-Supermarketeista, olen kai S-Marketissakin nähnyt. Jos tarvitsee lisää imukykyä kannattaa siirtyä aikuisten vaippoihin.
      Esim. DreamCare.fi on hyvä kauppa josta olen itsekin tilannut. Sieltä löytyy paljon erilaisia vaippoja joista suosittelisin varmaan S-kokoa. Kaikista vaipoista löytyy vyötärönympärysmitat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      34
      5217
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      286
      5076
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      60
      4493
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      69
      2435
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      46
      1868
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      28
      1814
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      24
      1782
    8. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      79
      1723
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      16
      1662
    10. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1496
    Aihe