Sokkotreffi>seksitreffi :(

Kävin ensimmäisen kerran sokkotreffeillä. Ihan rupattelua hakemassa. 4 minuuttia 30 sek, ja sain 4 kertaa torjua seksitarjoukset! Ikävää, luulin, että siellä olisi ihan normaalejakin yökyöpeleitä..Muiden kokemuksia?
61323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pahus ku olin nukkumassa olisin kyllä minuutin sisään jo ollut vonkuulla.Taitaa olla usealla palstalla sama juttu,tai ei ainakaan veneily palstalla taida olla noita pulmia.

Äänestä

...kokemukset, hih :).

Kävin siellä tässä taannoin, kun oli joutilasta aikaa. Kun yritin kolmatta herrahenkilöä lähestyä juttuaikeissa, niin kysyin ensimmäiseksi onko hänkin sänkyseuraa vailla, niinkuin ne 2 edellistäkin oli ollut.

Eikö sitä millään joskus voisi jutella jostain muustakin kuin siitä ja sen kestävyydestä ?

Äänestä

ja jos jonkun "helmen" löydät ja juttelet parikikn tuntia, jonka päätteeksi vaihdetaan s-postiosoitteita hänen aloitteestaan, niin ei kannata odottaa minkäänlaista viestiä. Keräävät osoitteita niin kuin inkkarit päänahkoja. Puutarhapalstalla voi jutella myös ilman vonkailuja;)

Äänestä

Samalaisia kokemuksia pääsääntöisesti. Tapasin kuitenkin heinäkuun lopulla yhden mukavan kaverin, jonka kanssa jo ekana iltana rupateltiin yli 3 tuntia. Sen jälkeen (00.30) minä ehdotin sähköpostiosoitteiden vaihtoa. Siitä lähtien on vaihdettu ajatuksia jopa useita kertoja päivässä. Olemme sinkkuja molemmat. On ollut kiva jakaa arkea hänen kanssaan. Nyt jo odottaisin jotain ehdotuksiakin...esim. tapaamisesta...hän ei vielä tiedä minusta kuin etunimen.

On ollut ihanaa, kun ei ole ollut minkäälaisia pakotteita...vaan vapaaehtoista molemminpuolista yhteydenpitoa... jotekin on tullut niin hyvä kuva hänestä, että...

Äänestä

Messengeri on huomattavasti näppärämpi väline kirjoitteluun ja jutteluun. olen seurustellut parinkin naisen kanssa Mesessä, voi nähdä omalta koneeltaan milloin kumppani on koneensa äärellä.

Äänestä

Eipä kokemusta. Olisihan se kokemus tavata vieras ihminen täysin ennakkoluuloisesti. Luultavasti itse suhtautuisin täysin ennakkoluulottomasti ja nauttisin keskustelumme edetessä jokaisesta rakennuspalikasta joka antaa uutta virikettä solmia ustävyyssuhde ilman taka-ajatuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naineN40 kirjoitti:

Kävin ensimmäisen kerran sokkotreffeillä. Ihan rupattelua hakemassa. 4 minuuttia 30 sek, ja sain 4 kertaa torjua seksitarjoukset! Ikävää, luulin, että siellä olisi ihan normaalejakin yökyöpeleitä..Muiden kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu