Voisitteko hieman auttaa ja vastata oheisiin kysymyksiin:
Kun ostit koiran itsellesi, mitä kautta etsit sopivan pennun?
Jos olet juuri etsimässä koiraa itsellesi, mitä kautta etsit sopivaa pentua?
Kun ostit koiran itsellesi, mitä kautta etsit sopivan pennun?
Jos olet juuri etsimässä koiraa itsellesi, mitä kautta etsit sopivaa pentua?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Rotuyhdistyksen kautta on kaikista varminta etsiä.
Oman pennun löysin rotuyhdistyksen astutuslistan kautta.
Voi kysellä myös rotuyhd.pentuvälityksen kautta,se on varmaan paras tapa etsiä rotua jos ei tunne sitä entuudestaan.
viime talvesta lähtien lähinnä sekarotuista pentua ja pääasiassa Apulasta. Heinäkuussa se sitten löytyi täältä sekarotuisten palstalta (ilmoitus taisi kyllä olla Apulassakin).
Koira löytyi lehti-ilmoituksen avulla ja tarkemmat tiedot löytyivät rotuyhdistykseltä.
löytyi lehti-ilmoituksen perusteella. Ei tuottanut pinintäkään pettymystä.
Tällä hetkellä en ole etsimässä pentua, sillä se on jo valmiiksi etsittynä ja varattuna ulkomailta siitä kennelistä, josta on lähtöisin A-pentueeni isä.
Mä löysin koirani villakoirakerhon sivuilta. Tai ekaks soitettiin yhelle kasvattajalle, ja se sano et sil ei nyt oo pentuja, mut et yhellä sen tutulla kasvattajalla olis yks aikuinen koira, joka asuu meitä vielä lähempänä ku se toinen. Sitte soitettiin sinne ja mentiin käymään ja ostettiin!
keltainen pörssi- lehdestä! enkä ole katunut pätkääkää vaikka en tarkkaan tiedä koirulini taustoja!!!
kaikki vain ostamaan keltaisesta niitä, joista ei haluta tietää yhtään mitään.
..ostin koirani (2kpl) Keltaisenpörssin ilmoituksen avulla. Varmaan erikoinen tapaus sinänsä, sillä tiedän koirieni taustat hyvin.
Otimme suoraan rodun kasvattajiin yhteyttä ja lisätietoja haettin vielä rotu-yhdistyksen kautta.
Rotuyhdistyksen kautta.