Itsestään avautuva ruokakuppi?

henskuliini89

Jokunen vuosi takaperin oli netissä myytävänä pajon tommosia itsestään avautuvia kissan ruokakuppeja, nimenomaan haisevalle märkäruualle. Muistan esim. sellaisen alustan jonka päälle kissa kun käveli niin kansi noousi. Nyt näitä ei löydy mistään! Osaisko kukaan vinkata mistä löytys??

3

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 16+2
      • On toisena vaihtoehtona tommonen automaatti jos ei noita kissojen avattavissa olevia löydy.. On vaan sen verran vanha kissa emäntä, joka on tottunut ruokaa saamaan kun itse sitä pyytää ni liekkö tottuis siihen et vaan tietyllä kellonlymällä luukku aukee :D


    • duobowl

      Tällainen on tulossa markkinoille. On juuri esitelty Englannissa messuilla.

      http://www.microchipfoodbowl.com/duo.html

      Tosin vaatii kissalle mikrosirun, mutta niitä voi tilata netistä tai ostaa jostain elektroniikkakaupasta ja pistää kaulapantaan. Monissa työpaikoissa on elektroninen "lätkä", jolla avataan kulkuovi. Samanlainen lätkä tulisi kissan kaulapantaan.

      Tarkemmin en tiedä tuosta DuoBowlista. Ilmeisesti se kissan oma mikrosiru koodataan / paritetaan ruokakulhon mikrosirulukijaan sopivaksi tai jotain ja kun kissa kävelee kaaren alle, kulhon kannet aukeavat (ja kun kissa menee pois niin kannet sulkeutuvat).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2376
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe