Toivottavasti avaa jonkun edullisen reitin suomesta katsottuna .
http://www.rappler.com/business/industries/171-aviation-tourism/33422-eu-ph-aviation-ban
Eu sallii PALin lentävän taas eurooppaan
11
300
Vastaukset
- Pinoy
Se vaan ettei PAL ole koskaan edes lentänyt Eurooppaan eikä sitä tule tekemään tulevaisuudessakaan 90 % todennäköisyydellä, ja tuo uutinen on muutenkin väärin muotoiltu, kyseessä on EU ilmailuviraston protesti lista vaarallisiksi luokitelluista lentoyhtiöistä (vaikka eivät operoisikaan euroopan suuntaan), jotka eivät saa lentää Eurooppaan, tämmöisä yhtiöitä on esimerkiksi monet paikalliset lentoyhtiöt Filippiineillä, ja vaikka ne laittaisivat kalustonsa uusiksi, niin tuskin tulisivat lentämään edelleenkään muita, kuin aasian alueen lentoja, kuten PAL mukaanlukien Yhdysvaltain muutamiin rannikko kaupunkeihin.
- Gdklfb18
Varasin liput finnairilta via hong kong manilaan.Ensimmäistä kertaa sain jatkolennoksi PALin.
- pinoy
Gdklfb18 kirjoitti:
Varasin liput finnairilta via hong kong manilaan.Ensimmäistä kertaa sain jatkolennoksi PALin.
Niin? Ja pointti oli?
- Vkgjhxcjl
pinoy kirjoitti:
Niin? Ja pointti oli?
Finnair ei tarjoa jatkolennoksi yhtiötä joka olisi eu:n mustallalistalla.
- pinoy
Vkgjhxcjl kirjoitti:
Finnair ei tarjoa jatkolennoksi yhtiötä joka olisi eu:n mustallalistalla.
OK, mutta huomasitko nyt huomattavan edullisuuden hinnoissa? En viitsinyt katsoa, mutta veikkaisin tulevan kalliimmaksi, kuin et ottaisit joko Cathay lennot kahdella vaihdolla tai lentäisit finskillä Hong Kongin ja jatko cebu pacificilla.
- dcvbnm
pinoy kirjoitti:
OK, mutta huomasitko nyt huomattavan edullisuuden hinnoissa? En viitsinyt katsoa, mutta veikkaisin tulevan kalliimmaksi, kuin et ottaisit joko Cathay lennot kahdella vaihdolla tai lentäisit finskillä Hong Kongin ja jatko cebu pacificilla.
Satasen halvemmalla pääsi kun käyttää ajanjaksona millon meen Finnar PALia.Jos olisin valinnut lentoyhtiöksi China Southernin hinta olisi ollut yli 300 euroa halvemmalla,mutta matka-aika olisi ollut noin kaksinkertainen.
- Tosion2
Mitä sä pinoy sekoilet, pal on lentänyt eurooppaan vielä 90 luvulla, itse lensin useasti sillä, ja parasta kyytiä ja palvelua mitä olen viimeiset 24v kokenut Eurooppa-Manila välillä.
- pinoy
Anteeksi, en kahlannut historiikkia edellisvuosituhannelle. Hieno juttu jos lentelevät, hintojen halventumisesta tai et ensi kuussa pal operoisi Eurooppaan suhtaudun silti skeptisesti, finskillä on ollut perstaskussa toista vuotta lupapaperit lennellä ristiin rastiin Filippiineille, vaan kiltisti olen kapsäkkini pakannut Cathay ruumaan, ei uljaita Sini valkoisia värejä ole näkynyt. Toivossa on hyvä elää.
- jani109
pal alkaa lentämään espanjaan ,frankfurt, lontoo , amsterdan , päivää ein tiedä milloin
- Ggdkj
Hyvä.Vieläkö hinta olisi samaa luokkaa kuin china southern airlinesillä.
Asia varmaan selviää näiltä sivuilta parhaiten.
Ja eiköhän ne ala mainostaa etusivlla myös.
http://www1.philippineairlines.com/flights/world-map/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864670Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1123870Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1903700Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.702113Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301182
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1541131- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924