Toivottavasti avaa jonkun edullisen reitin suomesta katsottuna .
http://www.rappler.com/business/industries/171-aviation-tourism/33422-eu-ph-aviation-ban
Eu sallii PALin lentävän taas eurooppaan
11
289
Vastaukset
- Pinoy
Se vaan ettei PAL ole koskaan edes lentänyt Eurooppaan eikä sitä tule tekemään tulevaisuudessakaan 90 % todennäköisyydellä, ja tuo uutinen on muutenkin väärin muotoiltu, kyseessä on EU ilmailuviraston protesti lista vaarallisiksi luokitelluista lentoyhtiöistä (vaikka eivät operoisikaan euroopan suuntaan), jotka eivät saa lentää Eurooppaan, tämmöisä yhtiöitä on esimerkiksi monet paikalliset lentoyhtiöt Filippiineillä, ja vaikka ne laittaisivat kalustonsa uusiksi, niin tuskin tulisivat lentämään edelleenkään muita, kuin aasian alueen lentoja, kuten PAL mukaanlukien Yhdysvaltain muutamiin rannikko kaupunkeihin.
- Gdklfb18
Varasin liput finnairilta via hong kong manilaan.Ensimmäistä kertaa sain jatkolennoksi PALin.
- pinoy
Gdklfb18 kirjoitti:
Varasin liput finnairilta via hong kong manilaan.Ensimmäistä kertaa sain jatkolennoksi PALin.
Niin? Ja pointti oli?
- Vkgjhxcjl
pinoy kirjoitti:
Niin? Ja pointti oli?
Finnair ei tarjoa jatkolennoksi yhtiötä joka olisi eu:n mustallalistalla.
- pinoy
Vkgjhxcjl kirjoitti:
Finnair ei tarjoa jatkolennoksi yhtiötä joka olisi eu:n mustallalistalla.
OK, mutta huomasitko nyt huomattavan edullisuuden hinnoissa? En viitsinyt katsoa, mutta veikkaisin tulevan kalliimmaksi, kuin et ottaisit joko Cathay lennot kahdella vaihdolla tai lentäisit finskillä Hong Kongin ja jatko cebu pacificilla.
- dcvbnm
pinoy kirjoitti:
OK, mutta huomasitko nyt huomattavan edullisuuden hinnoissa? En viitsinyt katsoa, mutta veikkaisin tulevan kalliimmaksi, kuin et ottaisit joko Cathay lennot kahdella vaihdolla tai lentäisit finskillä Hong Kongin ja jatko cebu pacificilla.
Satasen halvemmalla pääsi kun käyttää ajanjaksona millon meen Finnar PALia.Jos olisin valinnut lentoyhtiöksi China Southernin hinta olisi ollut yli 300 euroa halvemmalla,mutta matka-aika olisi ollut noin kaksinkertainen.
- Tosion2
Mitä sä pinoy sekoilet, pal on lentänyt eurooppaan vielä 90 luvulla, itse lensin useasti sillä, ja parasta kyytiä ja palvelua mitä olen viimeiset 24v kokenut Eurooppa-Manila välillä.
- pinoy
Anteeksi, en kahlannut historiikkia edellisvuosituhannelle. Hieno juttu jos lentelevät, hintojen halventumisesta tai et ensi kuussa pal operoisi Eurooppaan suhtaudun silti skeptisesti, finskillä on ollut perstaskussa toista vuotta lupapaperit lennellä ristiin rastiin Filippiineille, vaan kiltisti olen kapsäkkini pakannut Cathay ruumaan, ei uljaita Sini valkoisia värejä ole näkynyt. Toivossa on hyvä elää.
- jani109
pal alkaa lentämään espanjaan ,frankfurt, lontoo , amsterdan , päivää ein tiedä milloin
- Ggdkj
Hyvä.Vieläkö hinta olisi samaa luokkaa kuin china southern airlinesillä.
Asia varmaan selviää näiltä sivuilta parhaiten.
Ja eiköhän ne ala mainostaa etusivlla myös.
http://www1.philippineairlines.com/flights/world-map/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731