KUMPI ON ÄLYKKÄÄMPI APINA VAI SKEPTIKKO?
VASTAUS : APIANA
VASTAUS VARMUUDEN VUOKSI, SILLÄ SKEPTIKOT KUITENKIN VASTAAVAT VÄÄRIN
VASTAUS : APIANA
VASTAUS VARMUUDEN VUOKSI, SILLÄ SKEPTIKOT KUITENKIN VASTAAVAT VÄÄRIN
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tottahan tuo. Apinoistahan me Darwinin mukaan polveudutaan. Mahtaneeko sitten olla niin, että skeptikot ovat viimeisimpänä pudonneet puusta alas!?
Ehkäpä asiaa täytyy kysyä ihan tiedemiehiltä.
Skepot ovat apinoita. Ihmiset kun kuluvat ihmisapinoihin.
Wiki:
"hminen kuuluu kädellisten (Primates) lahkoon, ihmisapinoiden (Hominoidea) yläheimoon ja isojen ihmisapinoiden (Hominidae) heimoon."
Jos sinä et kuulu apinoihin, niin sikako olet vai aasi?
Vasemmalla kolmas alhaalla on nappi jossa lukee Caps Lock. Sillä saa keskustelussa niin typerältä näyttävän isoilla kirjaimilla huutamisen normaalitekstiksi.
Ei se tietenkään asiasisältöä paranna.
OLET NÄKÖJÄÄN KIINNOSTUNUT CAPSLOCK-KERHOSTAMME.
TERVETULOA VOIT LIITTYÄ MEIHIN NETISSÄ.
ME KÄYTÄMME AINA CAPSLOKKIA.
MEILLÄ ON MYÖS CAPSLOCK TAPAAMISIA JA KERHOILTOJA JOISSA MEILLÄ ON NIIN HAUSKAA CAPSLOKKAILLA.
Et sitten vastannut kysymykseen. Jos et ole apina, niin sikako olet vai aasi? Tietämättömyytesi määrän ylittää näköjään vain lapsellisuutesi.
Jo tuhansia vuosia sitten humanoidit tekivät kaikenlaisia kokeita niin ihmisillä kuin eläimilläkin yrittäessään ohjata maapallon kehitystä.
Tunnetuin koetulos lienee kentauri, joka oli ihmisen ja hevosen risteytys.
Toistaiseksi tuntemattomin on skeptikkojen luonti, jolla yritettiin tehdä ilmaista ja tottelevaista orjakansaa humanoidien käyttöön.
Eli humanoidit risteyttivät ihmisen kehoon MÖLYAPINAN AIVOT ja tuloksena oli skeptikko sukupolvi, joka on yhä edelleen hengissä ja puoliksi sekoittunut ihmisten kanssa, jolloin on myös muodostunut ns. puoliskeposia eli puolihölmöjä eli puoli-idiootteja. Kaikki idiootit ja skeposet ovat peräisin tästä risteytyksestä.
Vaikka humanoidit niin viisaita olivatkin niin heille sattui tällainen skeptikko-vahinko ja syntyi apinan aivoilla varustettu skeptikko sukupolvi, joka vain mölyää ja on tottelematon, eikä ymmärrä mistään mitään ja tietysti käyttäytyvät kuten apinayt.
P.S. Ihmiset tekevät tästä parhaillaan tieteellistä tutkimusta ja todisteita on jo paljon koossa.
Taitaa olla tosi tarina!
Kyllähän to kunnon vaihtoehtoilijan maailmankuvaan mahtuu. Kun eivät salaperäiset energiat riitä, huudetaan avaruuden yliälykkäät ölliäiset apuun. Ihan uskottavaa tuo on. Yhtä uskottavaa kuin ravistetun veden tai sokeripillereiden vaikutus sirauksiin.
siis skeponen uskoo tuon kaiken!!!
Ei skepo, mutta useimmat vaihtoehtoilijat kyllä.