Louna myymässä Keuruuta

Mitä tekee Keuruun kaupunginjohtaja Timo Louna Jyväskylän kuntajakoselvitys- alueen kuntien tapaamisessa, johonka Keuruu ei edes kuulu. Valtionvarainministeri Jutta Urpilainen päätti kuukausi sitten, että Keuruu ei kuulu Jyväskylän kuntajakoselvitys-alueeseen. Maksaako Keuruulaiset Lounalle huippu palkkaa edelleen siitä, että hän käy myymässä Keuruuta Jyväskylälle ja kenenkä käskystä?
9419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Totta kai Louna toimii näin, vaikka kaupunginhallitus on päättänyt toisin. Kaupunginhallituksen jäsenethän ovat Louna alaisia.

Äänestä

Kun louna haki keuruulle duuniin. kertoili ettei ole mitään sidosryhmiä ja kytkyjä keuruulle. no sit selvinnyt että vaimo on vaan kotoisin valkealahdesta.pilkkakodan maisemista. että semmonen puhdas pöytä timollakin.

Äänestä

Louna on Jyväskylävallankäyttäjien yskollinen MYYRÄ, parin muun ritarinristin kyttääjän kanssa, ei kai se muuten virassaan pysyis ja saa rauhassa tuhota keuruun, muutenhan äijä lentäis kun leppäkeihäs!

Äänestä

Eiköhän tuo Louna ole tälle kylälle parempi vaihtoehto, kuin joku vanha kurppa. Miehellä on itsellään kouluikäisiä lapsia ja varmasti osaa ajatella tulevaisuutta. Ajatelkaa tekin.

Äänestä

lapsilleen, jos hän omasta tahdostaan jää Keuruun viimeiseksi kaupunginjohtajaksi, joka tuhoaa Keuruun ja Keuruulaisten mahdollisuuden päättää omista asioistaan.

Olisko se kivaa kertoa, että olimpa muutaman Jyväskylän kieroilijan ja omanedun ajajan juoksupoika?

Äänestä

Min olen nähnyt perskohtaisesti kaksi eri kuntaliitosta, toisen kainuussa ja toisen pohjoiskymenlaaksossa. Molemmista voisin sanoa vain painokelvotonta tekstiä.

Äänestä

Sanoo Halkola suuri veronmaksaja.

Äänestä
  • Eiköhän noita veroja joudu maksamaan itse kukin. Sinusta en toki olisi niin varma.

    Äänestä

Onni Haapala KD ja Harri Oksanen PSliittynys myös keuruun myyjiin Jyväskylälle?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Eroon Lounasta kirjoitti:

Mitä tekee Keuruun kaupunginjohtaja Timo Louna Jyväskylän kuntajakoselvitys- alueen kuntien tapaamisessa, johonka Keuruu ei edes kuulu. Valtionvarainministeri Jutta Urpilainen päätti kuukausi sitten, että Keuruu ei kuulu Jyväskylän kuntajakoselvitys-alueeseen. Maksaako Keuruulaiset Lounalle huippu palkkaa edelleen siitä, että hän käy myymässä Keuruuta Jyväskylälle ja kenenkä käskystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu