hilijasta.
katotteko kisoja ku on niin
mä vaan
36189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Juu tuossa tuo telkkari näyttää kisoja, muun puuhan ohessa vähän seurailen.
Suomen ralli meni jo.
Saksaa odotellaan.
H.
En minä mutta vaimo!
Minä sentään maltoin tehdä normaalin salikeikan mutta elämäni sulostuttajalta ei jää, Wc-reisuja lukuun ottamatta, minuuttiakaan katsomatta MM-kisoista.
Lähetykset on hyvin rytmitetty. Keskipäivän jälkeen jää aikaa arkisten rutiinien hoitamiseen. Milloin vähemmän, tänään enemmän.
Hyvin joutaa katsomaan, sovalla pitkäkseen, tv auki, tabletti sylissä, mutustelvaa vieressä, ulkona sataa vettä ja laiskottaa.Ei suomalaisten suorituksia kannata oottaa, mutta kiva seurata urheilioitten kilvoituksia, jospa keihäässä ?
Katsotko suomesta tulevaa nettikanavaa vai sitä epsanjasta tulevaa tv.
En todellakaan. Harva asia maailmassa kiinnostaa minua yhtä vähän kuin kilpaurheilu.
Harmittaa vain, kun tv-ohjelmisto menee aina sekaisin, kun on jonkinlaiset kisat menossa. Lempiohjelmani joko jää pois tai siirtyy epämääräiseen myöhempään aikaan. Ärsyttää, kun kaikki kanavat ovat pelkkää urheilua täynnä.
Onneksi on kovalevyllä useampi Beck-elokuva, niin saa illat kulumaan rattoisasti.
Miksei voida pyhittää yhtä tv-kanavaa kokonaan urheilulle ja jättää sitä kokonaan pois muilta kanavilta?
Kyllähän yleisurheilun arvokisoja tulee seurattua ja mieleen jääviä urheilijoita tähän mennessä kun entisiäkin saavutuksia lasketaan mukaan on.
1) Usain Bolt, yleisurheilun suurin supertähti
2) Shelly-Ann Fraser-Pryce, Jamaikan naispuolinen sprintteri valtiatar jolla niin uskomaton lähtökiihdytys joka kestää vielä maaliin asti että, omaa jopa mahdollisuuden rikkoa ikivanha haamu-maailman ennätys. On vielä lisäksi nätti ja söpö myös.
3) Robert Harting, saksalainen kiekkojätti ja kestomenestyjä jolla Boltin tapaan varsinaiset voitto- showt paidanrepimisestä alkaen.
4) Jelena Isinbajeva, Miss seiväshyppy teki sen mihin edes Bolt ei pystynyt, eli veti stadionin täyteen eikä turhaan. Itsekin epäili että hänen aikansa on jo takanapäin mutta kaikkea muuta. Voittohan sitä taas tuli ja eipä ollut kaukana että olisi taas korjannut maailman ennätystäkin samalla.
http://jamaica-gleaner.com/gleaner/20120805/lead/images/ShellyAnnFraserPryceGoldN20120804RM.jpg
http://static.iltalehti.fi/yleisurheilun-mm-2011-daegu/14257780_yd.jpg
En katso ovat huumeissa!
Minä vanhoissa huumeissa.
Tykkään katsella naisurheilijoita, ja heidän terhakoita takamuksiaan-silmä lepää.
Mieltymysten jakautuminen.
Myös minä katselen mielelläni sprintterinaisten pakaroita ja jänteviä hahmoja.
Vaimon silmissä 10-ottelijat edustavat miesten mallin parhaimmistoa.
Kissoja katselen lähes päivittäin. Kyllä miesten asut haluisi repiä, kuin kiekonheittäjä repi oman paitansa.
http://www.ustream.tv/ffrc
No en ole juurikaan katsonut, muita kiireitä kuten mustikoita tms.
Palstalla ei ole kiinnostavaa kommentoitavaa.
Miksi miehet ovat niin tiukoissa trikoissa, ennenkaikkea housuosa?
En ole voinut katsoa urheilua sen jälkeen kun näin televisiosta sen mainoksen missä Tero Pitkämäen etumus pullotti epämääräisesti.
Älä sano mitään, minä katselen viidenkympin kävleyä ja herran tähären, kun miehillä on housujen etumus kastunut, ai kauheeta minkä näköistä.
Jaa se teitä kiinnostaa, seuraan urheilu suorituksia, vartaloita voi seurata porno ohjelmista vaikka on niissä akti suorituksia.urheilu kiinnostaa.
Se oli huumorii ainakin mulla, urheilua minäkin seuraan.
Hyvä että Irlannin mies voitti viidenkympin kävelyn.
Iljettävää suorastaan. Soudusta minä pystyn katsomaan, silloin kriittiset osat jäävät sinne kanootin suojaan, on sitten minkä kokoiset tahansa.
Kiinnostuksen kohteet tuntuvat vaihtelevan. Ennen vanhaan yksi vanhempieni ikäpolvea ollut nainen kuulemma tarkkaili miesten haaroja. Itse katselen mieluummin vaikka kasvoja ja urheilusuorituksia. MM-kisoja olen katsellut vain aamupäivisin jumppaohjelmaa tehdessäni. Tänään kävelyn voittanut käveli tosi kauniisti. Muuten on ohjelmaa riittänyt. Eilen lähdimme päivälliselle Poriin ja tutustuimme kaupunkiin muutenkin. Siellä paistoi aurinko, mutta kymmenisen kilometriä ajettuamme kotiin päin satoi jo rankasti. Tällekin päivälle on monta ohjelmavaihtoehtoa.
Juu, mutta muistatko soutaja Rummelin ja "sen".
En,..Rummelin oliko hää sulkavan souduissa?...
Jos hää olj' kaljakellunnassa.
Olympiavoittaja on hän, ja omistaa kookkaan
ku nut tul puheeks noi asut, niin
kyl mua inhotti se yks mies juoksija
jokunen päivä sit ku sil
se etumus makkara näky ihan
selvästi niitten vaaliaitten
höysyjen läpi. Olihan jöötti...
Mitä inhoittavaa siinä on?
miätihän sitä..
Mihinkäs ne olis pitäny piilottaa, jos luoja antanu kunnon vehkeet nii onhan sen muija varmaan pyytyväinen, harmittaako
Ei musta mitään.
Moni moukaristi tai kiekonheittäjä on kuin antiikin Kreikan patsas.
olis voinut valita toisen väriset pöksyt.
Isomulkkusia siel on muitkii mut ne esittele ihtiään.
ja monellakos patsaalla uot nähny
isonkin vehkeen.
Isompia ja pienempiä, kullakin kai mallinsa mittainen.
Antiikin kisaijat urheilivat alasti, pitäisikö nykyäänkin, oishan kiva katella tissit hölskyis ja kalut vilkkuis
silloin akoil ollu mitään asiaa kisoihin
ei edes katsomoon.
Näytelmissä miehet näyttelivät naistenkin roolit.
Torstai suomalaisittain toivoa täynnä, kun keihäsmiehet astuvat aamulla karsintaan, kuumat paikat, ainoa laji jossa mahdollisuus mitalliin.
Pitkämäki etu nenässä, Ruuskanen ja Virkkala mitenhän tässä käy, pikkasen jännittää, aamulla tv ääreen,,, ,raapustellaan
Niin siinä kävi , että kaksi heitti finaliin -tyydyttävä niinkin.
Ihailtavan varma arvokisa kävijä on Tero, onneksi olkoon vaan hopeasta.
Mieleen jääneitä suorituksia sekä 2 tulevaa ME miestä ja yksi ME:n haltija...
1) Bohdan Bondarenko Ukraina, korkeushyppy 241 cm.
2) Teddy Tamgho Ranska, kolmiloikka 18,04 m.
3) Jan Zelezny Tsekki, keihäänheitto 98,48 m.
Kaikkien aikojen paras keihäänheittäjä ja myös valmentanut Moskovan kulta ja hopeamitalisteja. Niin hyväkuntoisen näköisenä Moskovassakin esiintynyt että olis kiva nähdä kuinka se keppi vielä lentääkään?
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bohdan_Bondarenko_Moscow_2013.jpg
http://is12.snstatic.fi/img/978/1288590972490.jpg
http://www.javelinthrowmagazine.com/shop2go/userfiles/image/2012 javelin images/Jan_Zelezny_over_90m.jpg