laittakaapas esimerkkiä miten

viljelijä muka maksaa tai on maksamatta verot työtulonsa mukaan???
Miksi sitten viljelijöiden pitää tehdä veroilmoitus kuittien mukaan , jos kerta verot maksetaan työtulon mukaan???
Onko täällä maatalousvastustajat taas vain provoilleet ja trollanneet???
494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

maatalouden tulot; vilja,teuraat, maito,tuet ym.(alviton hinta) -maatalouden menot;rehut,maanvuokrat,siemenet,lannat ym. ja näiden erotuksesta maksetaan normaalia taulukon mukaista veroa valtiolle.alveissa sama juttu;tulojen alv-menojen alv. ja erotus maksetaan valtiolle.

Äänestä
  • ---

    Äänestä

eli pilkkumiehen jauhaminen työtulon mukaisesta veronmaksusta on täyttä PAASKAA JA PROVOA JA FEIKKIÄ JA TROLLIA

Äänestä

noo..maataloudessa työtulo on se mikä jää jäljelle kun tulojen ja menojen erotus on laskettu,eli verottettavatulo on sama kuin työtulo.veroilmoitus tehdään kuittien peruustella johon kuuluu kaikki elinkeinotoimintaan kohdistuneet menot ja tulot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joo-paaa kirjoitti:

viljelijä muka maksaa tai on maksamatta verot työtulonsa mukaan???
Miksi sitten viljelijöiden pitää tehdä veroilmoitus kuittien mukaan , jos kerta verot maksetaan työtulon mukaan???
Onko täällä maatalousvastustajat taas vain provoilleet ja trollanneet???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu