skootterin pakoputki ääntää oudosti?

mulla on peugeot vivacity ja siihen pakoputken kohdalle tuli pieni kolahus, ja nyt se ääntää oudosti. kuuluu hirvee pärinä:DDD nii mitä mun pitäis sille tehä ja miten sen äänen sais pois? auttakaaaa!
5136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lähtikö katalysaattori irti?
osta uusi pakari

Äänestä

Korvausiloman letku löysällä pakoputkessa-->kiristä.

Äänestä

Jospa alkupäähän tuli rako sylinterin ja putken välille? Voi putken sisälläkin olla jotain nyrjähtänyt. Mullakin on tällainen tilanne mutta ei mikään paha. En osaa tehdä sille mitään.

Äänestä

Kiristä lämpöpelti änkkärin ulkopuolella.

Äänestä

Ittellä sama probleema. Saatanan hieno toisaalta toi pörinä :D Onkohan tosta millasta haittaa kun pörisee?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


skootterityttö98 kirjoitti:

mulla on peugeot vivacity ja siihen pakoputken kohdalle tuli pieni kolahus, ja nyt se ääntää oudosti. kuuluu hirvee pärinä:DDD nii mitä mun pitäis sille tehä ja miten sen äänen sais pois? auttakaaaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu