WIN 8 - EOS 350D

ei yhteesopiava ?!!!
2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä hyötyä on yhteensopivuudesta?

Jos sinulla on uudempi runko ja sen mukana uudet ohjelmat käy ne vanhaankin kameraan. Tuossa kamerassa ei kuitenkaan ole kaikkia niiden tarjoamia ominaisuuksia.
Kuvat saa koneeseen parhaiten kortinlukijalla ilman kameraa ja Canonilta pitäisi saada ohjelmapäivitykset RAW-convertteriin, joka on ainut välttämätön ohjelma.

Aina voi myös hankkia kaupallisen editorin, joka sopii kaikkiin merkkeihin ja malleihin.
Etuna on, ettei tarvitse asennella ohjelmia joka kameralle erikseen, jos ne on vaikka eri merkkisiä.

Äänestä

Miksi yleensäkään Win, kun OSX on olemassa? Kuvien kanssa Mac on aivan eri luokkaa kuin MS.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oljusa49 kirjoitti:

ei yhteesopiava ?!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu