tämmönen paketti : cm.o28u hun mosfet, red dot , shimmitys, männän kevennys(nopeuttaa sarjaa?) liukupintojen kiillotus, sorbo, aoe, ja shortstroke. Lisäksi jousen vaihto m120 aseen rps=13 lähtäri=106m/s 0.20 kuulilla eikös se mene niin että sorbon jälkeen boxi kestäisi jäykkääkin jousta, joten sarja vähän hidastuisi,mutta shortstroke ja männän kevennys nostaisi sarjan takaisin 10-15rps tasolle, eikö? Kokeneet auttakaz
asennus
madmanner
662
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Short stroken ideahan ei ole nopeuttaa sarjaa, vaikka se sen tekeekin, jos käytössä on alitehoinen moottori. Siis sellaisissa tilanteissa, joissa moottori ei jaksa ottaa täysiä kierroksia rasituksen aikana.
tos on neodyymimotti,en tiiä jaksaako, kuulemani mukaan pitäis jaksaa
Mietipä eka miltä AK:si näyttää punapisteellä. Männän kevennys/shortstroke ei tule tarpeeseen kuin vasta 35rps tulinopeuksilla jolloin tulee sitä ennenaikaista kohtaamista ja ylipyörintää. Jousta ei tartte vaihtaa, vakiot on M100-M120. V3 rataslaatikoissa ei tartte huolehtia paljoa kestävyydestä. Ite ostaisin tradesoftista ultimate suuttimen ja laittaisin IR-hopin. Jos moottorissa on neodyymimagneetit laittaisin myös 13:1 rattaat.
ok teen sitten silleen kiitos @finsoft
0.20 kuulia lol:|
tarkotin että lähtäri on 106 noilla kuulilla ite käytän 0.25