Mistä uusi laturi?

tilhi1

Eli HP:N vanha pokkarikamerani laturi on hukassa, mutta en tiedä minne suuntaan ostamaan uutta laturia - asialla on kiirus enkä ehdin saamaan laturia matkalle, jos tilaan sen verkkokaupasta! Asun Jyväskylässä ja toivon, että kaupungista löytyy - vaan tuleeko lisäosana kalliiksi?

Anttilasta -saako? vai kameraliike?

KIITOS!

4

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos kamerasi on kuten sanot "vanha" niin satasella saat samaa laatua tai paremman jossa on takuu. Suosittelen. Asun perin kaukana J-kylästä joten en tunne paikallisia olosuhteita. Veikkaan kuitenkin, ettei löydy lähikaupasta. AA paristoilla toimiva on siten turvallinen vaihtoehto!

    • Olkiju

      Käytä Nokian kännylaturia, aina pelaa..

    • Neuvo tämäkin

      HP ei ollut kamerapajana parhaimmillaan ja on onneksi älynnyt luopua leikistä. Minulla on ollut vuosikymmenten mittaan montakin erilaista HP:n laitetta ja pari on käytössä edelleenkin. Niistä ei pahaa sanaa, mutta HP-kameraa olen välttänyt visusti hankkimasta.

      Jos onnistut jostakin alkuperäisen laturin kameraasi löytämään, niin sen hinnalla saat varmastikin uuden, toisenmerkkisen kameran latureineen päivineen.

      • Neuvo tämäkin

        >Jos onnistut jostakin alkuperäisen laturin kameraasi löytämään,
        >niin sen hinnalla saat varmastikin uuden, toisenmerkkisen
        >kameran latureineen päivineen.

        Piti kirjoittamani:

        Jos onnistut jostakin alkuperäisen laturin kameraasi löytämään, niin sen hinnalla saat varmastikin uuden, toisenmerkkisen JA PAREMMAN kameran latureineen päivineen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1177
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe