Täytyy kyllä heti alkuun haukkua Vuohimäen camping aluetta. Kesällä käytiin ja oli viimeinen kerta. Huoltotilat siivottomia,alueelle ei mitään tolkkua hiljaisuudesta,romaneita alueella todella paljon. en suosittele aluetta kellekkään caravaanarille.
Savonlinna vuohimäki
7
5145
Vastaukset
- samaa mieltä
ei mullakaan mitään hyvää sanottavaa alueesta ole. Bileitä vaunuissa joka vkl klo 03 asti eikä mitään valvontaa.
- Sikoja Saimaan helmessä?
Savonlinnasta kotoisin olevana tiedän, että leirintäalueen "siirto" aikoinaan Kyrönniemeltä nimenomaan Vuohimäkeen oli täydellisen järjetön ratkaisu. Vuohimäki on aivan liian kaukana torilta. Savonlinna on tyypillisesti sellainen matkailusta ja kesätapahtumista nostetta saava pikkukaupunki, jonka leirintäalueen tulisi sijaita mahdollisimman lähellä keskustaa, mieluiten kävelymatkan päässä. Se olisi mahdollista vieläkin, jos vain olisi päättäjillä tahtoa. No, onpa kaupungissa tehty monta muutakin idioottimaista valintaa vuosien varrella, esimerkkeinä nyt vaikkapa Miekkoniemen ainutlaatuisen puutalokaupunginosan hävittäminen ja keskustan rinnakkaisväylä. Täytyy vain ihmetellä, miten laiskoiksi haukutuilta savolaisilta on piisannut niin paljon energiaa historiallisten ja kulttuuriarvojen tuhoamiseen, jos sitä ei riitä enää edes leirintäalueen siistinä ja viihtyisänä pitämiseen. Tosin itselläni ei ole kokemusta Vuohimäen nykykunnosta.
- Kaipaan sinne taas
Voi ei, onko tuo totta? En ole kerennyt käymään ainakaan kolmeen vuoteen Vuohimäessä, mutta sitä ennen pistäydyin pyöräretkellä useampana kesänä peräkkäin, ja oli ehdoton suosikkini. Aamusauna ja kiva uimaranta, iso ja varjoisa telttailualue, laavu nuotiopaikkoineen rannassa, viehättävä huvila vastaanottohuoltorakennuksena...
Huonoin puoli ehkä tuo etäisyys Savonlinnasta, ja fillarilla sen mäen nouseminen otti voimille :).- unohda lörtsyt
Parasta Savonlinnassa on se uusi ohitustie, kun sieltä ei pääse lainkaan keskeneräisten liittymien kautta keskustaan ! Ohi vaan.
- Sampsasumpsa
Ei halvin paikka leiriytyä, mutta ehdottomasti mukavin palvelu mitä ollaan saatu! Minigolf ilmainen, kanootinvuokrakin vaan muutaman euron. Päärakennuksesta saa kohtuuhintaista pientä iltapurtavaa. Lapsia ei katsota kieroon vaikka meilläkin muutama isoääninen on. Käydään varmasti toistekin!
- Anonyymi
Erittäin ikävä kokemus Vuohimäki Campingistä.
Mökki oli siivoton, verhot puuttuivat vessa-suihkuhuoneen ikkunasta. Kuulemma kun kastuvat, niin ei voi pitää. Voi hertti sentään! Eikö ole muka muita ratkaisuja?
Oli muitakin puutteita. Mutta miestyöntekijä, onko omistaja??, kielsi kaiken ja hyökkäsi vain minua syyttelemään puolustautuakseen.
Miespuolisen työntekijän käyttäytyminen erittäin hyökkäävää. !! Jäi todella ikävä maku minulle. Olen paljon reissannut käyttäen juuri leinrintäalueiden mökkimajoitusta. Tällaista ikävyyttä ei ole koskaan tullut vastaan aiemmin.
Ikävin yöpymiskokemus kaikkinensa mitä minulla on koskaan ollut. Olin liikkeellä yksin naisena: sekö selittää tuon miehen härskiä käytöstä? En suosittele kennellekään. Kiertäkää kaukaa.- Anonyymi
Tarkoittanet valkohapsista miestyöntekijää. No ehkä vähän outo mutta ei mitenkään paha kuitenkaan. Oltiin -24 kesällä ja ihan ok paikka Wc/suihku/keittokatos ehkä vähän aneemisen näköisiä ulkoa mutta ihan ok muuten. Jotain liekö Lehtohepokatteja oli sitten varmaan miljoona ja "siritys" sen mukainen mutta sekin yöllä sentään hiljeni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405886
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212830- 1422694
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192148- 202145
- 741360
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä111147Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52988
- 86937