Milloin Lido-ravintola avataan Lappeenrantaan?

Viime syksynä uutisoitiin, että Lido tullaan avaamaan Lappeenrantaan.

http://www.esaimaa.fi/Online/2012/11/27/Lido miettii vielä mielipaikkaa Lappeenrannassa/2012114672817/4

Onko kenelläkään mitään tietoa, että toteutuuko tämä? Olisi aika hienoa, jos tulis. Tallinnan Lidossa ainakin on nimittäin aivan mahtava ruokatarjoilu. Yleensä syön niin, että napa ruskaa!
7259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eiköhän valtuuston tyhjäntoimittajat ole jo tyrmänneet senkin.

Äänestä
  • Juu, torpattu on. Ei sallita tätä Slappeenrannassa.

    Äänestä

Ei työttömillä ole varaa kulutttaa !
- köyhyys on täällä jo nyt ja heikommaksi vaan menee......

Äänestä

Ryssien ravintola ketä kiinnostaa??

Äänestä
  • Ei ole Venälaisten vaan Latvialaisten omistuksessa. Ilmeisesti itse tyydyt tosiaan noihin makkaraperunoihin? Itse odotan Lidoa Lappeenrantaan innolla. Hyvää safkaa.

    Äänestä

Sinä voit jättää väliin ja mennä tolpagrillille syömään ne makkaraperunoita. Kiitos.

Äänestä

Älä lue: "tullaan avaamaa". Vaan lue: "suunnittelee avaavansa"

Kaksi täysin eri asiaa, joista ensimmäisellä vaan haetaan palstatilaa ja mainosta lehdessä. Toteutuksen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kemisti Kemistä kirjoitti:

Viime syksynä uutisoitiin, että Lido tullaan avaamaan Lappeenrantaan.

http://www.esaimaa.fi/Online/2012/11/27/Lido miettii vielä mielipaikkaa Lappeenrannassa/2012114672817/4

Onko kenelläkään mitään tietoa, että toteutuuko tämä? Olisi aika hienoa, jos tulis. Tallinnan Lidossa ainakin on nimittäin aivan mahtava ruokatarjoilu. Yleensä syön niin, että napa ruskaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu