Etsitään Lauttasaareen, Helsinkiin työharjoittelijaa uuden yrittäjän apulaiseksi.
Yläaste sekä ammattikoulujen kaupalliset ja valokuvauslinjan opiskelijat soveltuvat tehtävään.
Aloitus olisi mahdollisimman nopeasti, mahdollisesti jo ensiviikolla.
Jos valokuvaus kiinnostaa, kerro itsestäsi ja laita sähköpostisi tuohon alas otan yhteyttä mahdollisimman nopeasti!
Haetaan työharjoittelijaa valokuvaamoon!
9
353
Vastaukset
- Haluan valokuvaamoon
Näin hyvä tarjous, onko tullut ketään ehdokasta? Mitä siellä tehdään? Ja voisi muuten neuvoa nuorille, että koulun kautta saanee jotain harjoittelutukia? Myös tukityöllistetty voisi olla mahdollisuus.
- Ei kysyvä eksy
Tämäkin paikka on Helsingissä. Siihen voi kysyä palkkatukea, kun tulee lisäbudjetti.
- Kontaktitieto puuttu
Tuossa harjoittelijapaikan ilmoituksessa voisi olla varta vasten oma email-osoite, niin taatusti ennen pitkää joku kysyisi paikkaa.
- kameratar
Hei,
eli yhteyttä voi ottaa osoitteeseen [email protected]
Kerro itsestäsi viestissä ja miksi sinä kiinnoistuit tästä. Omaperäiset ja erikoiset hakemukset palkitaan.
Vastailen sitten takaisin ja kerron enemmän yrityksestä ja työnkuvasta.
Ehdokkaita ei ole vielä ollut, johtuen varmaan yhteystietojen puuttumisesta. Paikka siis vielä auki.
"Mitä siellä tehdään?"
Eli valokuvataan pääasiassa ihmisiä. Työtä tehdään studiolla sekä miljöössä. Työ on myös liikkuvaa. Työ tehtäviä saattaa olla ympäri Helsinkiä kuten mm. messutapahtumat. Hankin malleja ja asiakkaita harjoittelijalle, että harjoittelija pystyy harjoittelemaan valokuvausta ja työskentelyä asiakkaiden kanssa ja valokuvaajana.
Tehtävänä voi olla myös studion ja facebook-sivun yleinen ylläpitö, erilaiset yrityksen mainostapahtumat ym. Suunnitteilla olisi myös yritystä koskeva blogi tai vlogi jota harjoittelija pitäisi.
Työtä on 1-6 päivää viikossa vaihtevasti. Osa työstä voidaan suorittaa etänä kotona.
Harjoittelija olisi siis hyvä olla oma kone sekä kamera.
Ap (Valokuvaajatar1)- En tiedä haenko tätä
Olisin siitä kyllä kiinnostunut, mutta en voi nyt hakea täysin palkatonta paikkaa. Sinänsä mukava työ vaikuttaisi olevan.
- Työttömiä kiinnostaa
Maksetaanko harjoittelijalle yhtään palkkaa? Saisiko aikuinen työtön hakea sitä paikkaa? Pitääkö sen olla harjoittelu? Voiko olla tukityö, joutuu varmaan ilmoittamaan paikan työkkäriin?
- kameratar
Hei,
valitettavasti palkkaa en voi maksaa.
Työtön voi toki yrittää työkkärin kautta sopia harjoittelupaikan, jolloin saa työttömyys tukea. Voisin itsekkin tutkiskella asiaa.
Laittakaa viestiäv ja kertokaa itsestänne tuonne [email protected] - Voi elämä mitä sitä
hahahaha kamoon! Omat vermeet pitäisi olla ja tehdä töitä ilmaiseksi samalla kun sinä käärit fyffet. Eihän tuossa ole mitään järkeä. Lampsi pankkiin ja ota lainaa; palkkaat sillä sitten jonkun töihin siten että maksat ihan oikeasti palkkaa.
- Voi elämä mitä sitä
ja jos oma tasosi on tätä luokkaa kannattaa miettiä onko itsestä oikeasti tekemään valokuvaajan työtä;
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8704581
kameratar;
Kameran muisti on 20 Mt ja muistikortti taas on 256Mb. Kummassa on enemmän tilaa kuville ja mitä eroa niissä on?
Herp Derp
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4025903Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251829Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http691310- 1211053
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss48984Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko107967- 57948
- 58938
Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?133929- 78871