Haetaan työharjoittelijaa valokuvaamoon!

valokuvaajatar1

Etsitään Lauttasaareen, Helsinkiin työharjoittelijaa uuden yrittäjän apulaiseksi.
Yläaste sekä ammattikoulujen kaupalliset ja valokuvauslinjan opiskelijat soveltuvat tehtävään.
Aloitus olisi mahdollisimman nopeasti, mahdollisesti jo ensiviikolla.

Jos valokuvaus kiinnostaa, kerro itsestäsi ja laita sähköpostisi tuohon alas otan yhteyttä mahdollisimman nopeasti!

9

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haluan valokuvaamoon

      Näin hyvä tarjous, onko tullut ketään ehdokasta? Mitä siellä tehdään? Ja voisi muuten neuvoa nuorille, että koulun kautta saanee jotain harjoittelutukia? Myös tukityöllistetty voisi olla mahdollisuus.

    • Ei kysyvä eksy

      Tämäkin paikka on Helsingissä. Siihen voi kysyä palkkatukea, kun tulee lisäbudjetti.

    • Kontaktitieto puuttu

      Tuossa harjoittelijapaikan ilmoituksessa voisi olla varta vasten oma email-osoite, niin taatusti ennen pitkää joku kysyisi paikkaa.

    • kameratar

      Hei,

      eli yhteyttä voi ottaa osoitteeseen [email protected]

      Kerro itsestäsi viestissä ja miksi sinä kiinnoistuit tästä. Omaperäiset ja erikoiset hakemukset palkitaan.
      Vastailen sitten takaisin ja kerron enemmän yrityksestä ja työnkuvasta.

      Ehdokkaita ei ole vielä ollut, johtuen varmaan yhteystietojen puuttumisesta. Paikka siis vielä auki.

      "Mitä siellä tehdään?"
      Eli valokuvataan pääasiassa ihmisiä. Työtä tehdään studiolla sekä miljöössä. Työ on myös liikkuvaa. Työ tehtäviä saattaa olla ympäri Helsinkiä kuten mm. messutapahtumat. Hankin malleja ja asiakkaita harjoittelijalle, että harjoittelija pystyy harjoittelemaan valokuvausta ja työskentelyä asiakkaiden kanssa ja valokuvaajana.
      Tehtävänä voi olla myös studion ja facebook-sivun yleinen ylläpitö, erilaiset yrityksen mainostapahtumat ym. Suunnitteilla olisi myös yritystä koskeva blogi tai vlogi jota harjoittelija pitäisi.
      Työtä on 1-6 päivää viikossa vaihtevasti. Osa työstä voidaan suorittaa etänä kotona.
      Harjoittelija olisi siis hyvä olla oma kone sekä kamera.

      Ap (Valokuvaajatar1)

      • En tiedä haenko tätä

        Olisin siitä kyllä kiinnostunut, mutta en voi nyt hakea täysin palkatonta paikkaa. Sinänsä mukava työ vaikuttaisi olevan.


    • Työttömiä kiinnostaa

      Maksetaanko harjoittelijalle yhtään palkkaa? Saisiko aikuinen työtön hakea sitä paikkaa? Pitääkö sen olla harjoittelu? Voiko olla tukityö, joutuu varmaan ilmoittamaan paikan työkkäriin?

    • kameratar

      Hei,

      valitettavasti palkkaa en voi maksaa.

      Työtön voi toki yrittää työkkärin kautta sopia harjoittelupaikan, jolloin saa työttömyys tukea. Voisin itsekkin tutkiskella asiaa.

      Laittakaa viestiäv ja kertokaa itsestänne tuonne [email protected]

    • Voi elämä mitä sitä

      hahahaha kamoon! Omat vermeet pitäisi olla ja tehdä töitä ilmaiseksi samalla kun sinä käärit fyffet. Eihän tuossa ole mitään järkeä. Lampsi pankkiin ja ota lainaa; palkkaat sillä sitten jonkun töihin siten että maksat ihan oikeasti palkkaa.

      • Voi elämä mitä sitä

        ja jos oma tasosi on tätä luokkaa kannattaa miettiä onko itsestä oikeasti tekemään valokuvaajan työtä;
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8704581

        kameratar;
        Kameran muisti on 20 Mt ja muistikortti taas on 256Mb. Kummassa on enemmän tilaa kuville ja mitä eroa niissä on?


        Herp Derp


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4618
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2494
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      995
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      868
    6. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      60
      857
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      834
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      785
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      780
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      726
    Aihe