Uutisoi Iltalehti.
Hm...en pitäisi Egyptiä kovin turvallisen maana matkustaa sinne.
Tuhoavat täysin matkailun ja siitä saatavat tulot. Sääli niitä joiden toimeentulo on riippuvainen turismista.
Itse en matkustaisi Egyptiin enää mistään hinnasta,vuosikausia on tehty työtä turismin tuhoamiseksi...ja siinä näimmä onnistuttiin.
Mitä mieltä muut?
Muslimien raivo kohdistuu ... kirkkoihin,kristittyihin,
4
197
Vastaukset
- 28x...
Oikeassa olet veli hyvä!
Muslimit eivät rahasta ja rauhasta välitä. Heille on tärkeintä tyhmänä pitämäni uskontonsa, muulla ei ole väliä. Marttyyrikuolema ja 77 neitsyttä odottaa joka kuolapartaa joten mikä ettei.
Kohta rajähtelee turisteja riekaleiksi niin johan loppuvat muslimifanien hymistelyt.
Pysykää kaukana koko maasta sillä kohta päitä irtoilee. Se on oiva keino pitää turistit loitolla koska rahoittavat ihmisoikeuksia puolustavaa sotilashallitusta.- maalisw20
Totta
,niin totta,mutta yritä se selittää egypti fanille.
- Vältä investointia
Ei siellä enää taida olla kuin suomalaiset, ja hekin noudettiin pois tänään. Englantilaiset ovat olleet jo kauan pois Egyptistä, ja venäläisten mielenkiinto katosi, kun pari hain välipala napostelu sulki sukelluskeskuksia. Jo vuosi sitten oli kovin hiljaista ja lomakeskukset hiljenee vain lisää.
Koska maan poliittinen tahto on mitä on, niin näissä lomakeskuksissa aloitetut hotellihankkeet on pääosin pysäytetty tai suunnitelmia ei tulla toteuttamaan. Suuret hotellit saattavat olla kymmenien miljoonien sijoituksia, eikä niitä ole vara rakentaa rosvottavaksi, kun ne jäävät toistaiseksi tyhjilleen tarpeettomiksi.
Kun ulkolaista pääomaa ei tule nyt Egyptiin, niin voi sanoa, että omaa hautaansa siellä kansa nyt kaivaa ja tukirahojen jakoakin aletaan rajoittaa. Oli maa miten köyhä tahansa, niin aseisiin aina löytyy rahaa.. Onnea vaan egyptiläisten valitesemalle tielle, mutta omat lo,areissuni teen nyt jonnekin muualle. Uskontoa ja turismia ei pitäisi sotkea toisiinsa, mutta nyt turismi jää uskonnon varjoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948271
- 403962
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241410
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html361311Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121070Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29807