lumia 820 soittoäänistä + akun latauksesta

Mulla on ollut muutaman päivänn tää puhelin, ja törmäsin seuraaviin ongelmiin. En pystynyt sammuttamaan puhelinta akun latauksen aikana, vaan aina meni uudestaan päälle. Normaalia?

Ja sitten soittoäänistä. Onko ainoa vaihtoehto tuo voimistuva soittoääni? Yleensä on pystynyt valitsemaan esim. normaalin tai sitten juuri tuon voimistuvan. Haluaisin että se olisi koko ajan samalla voimakkuudella.
3130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En oo mikään asiantuntija, mutta on mulla nyt 5kk ollu Lumia 820. Uskon, että on ihan normaalia tuo ettei pysty sammuttamaan virtoja pois latauksen aikana, koska jos virrat on menneet pois, siis vaik akku menny niin tyhjäksi ja sit laittaa piuhan kiinni ja kun lataus alkaa, samalla siihen tulee myös virrat ja pin-koodin kyselyt ym. Että, näin. Toi soittoääni ei kyllä oo noin normaalia. Mulla ainakin ollu koko ajan ihan tasakovuinen ääni, ei mikään voimistuva. Sitä en kyllä nyt muista mistä niitä säädetään...

Äänestä

Joo wp ei pysty lataamaan puhelin sammuksissa mikä on hiukka outoo..Ja tuosta äänestä ainakin 520:ssä on lievästi voimistuva soittoääni,sanotaan että ensimmäinen "piraus" tulee hiukan vaimeempana mutta tosi nopeasti se alkaa soimaan sillä asetetulla kovuudella.Muuttamaan tuota ei pysty.Toinen outous lumiassa on se että se aukeaa ilman pin koodia kun pin koodin kysely vaiheessa painaa peruuta.Kaikki netit sähköpostit toimii mutta puhelinverkko ei eikä txt viestit.Lumiaan on pakko laittaa suojakoodi.

Äänestä
  • Kiitos toisesta outoudesta. Näytön suojakoodi olikin jo käytössä, mutta silti yllätti, kun kokeilin tuota. Muistaakseni minulla puhelut näytti palikossa, että ei käytettävissä, mutta tekstiviestit aukesivat. Outooo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jhjhjf kirjoitti:

Mulla on ollut muutaman päivänn tää puhelin, ja törmäsin seuraaviin ongelmiin. En pystynyt sammuttamaan puhelinta akun latauksen aikana, vaan aina meni uudestaan päälle. Normaalia?

Ja sitten soittoäänistä. Onko ainoa vaihtoehto tuo voimistuva soittoääni? Yleensä on pystynyt valitsemaan esim. normaalin tai sitten juuri tuon voimistuvan. Haluaisin että se olisi koko ajan samalla voimakkuudella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu