tää palsta on mennyt pilalle:( ois asiaa,mut ei voi kirjottaa,ja miksköhän?
Hitto kun
miksi ei voi enään
9209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miksi et voi kirjoittaa jos kerran on asiaa, kerro ihan vapaasti kaikki mikä painaa mieltäsi.
Ei kannata ottaa itseensä jos joku häirikkö kirjoittelee,suurin osa kuitenkin ovat asiallisia.Kirjoita vaan.Moni lopettaa kirjoittamisen mikäli kovin negatiivisia kirjoitellaan.Yksi häirikkökin voi pilata,niin ettei moni enään viitsi kirjoittaa.
Pian on loma lopussa ja alkaa syksy painaa päälle
Hiljaiseksi on mennyt palsta
Tänään lähden viimeisen kerran grillaamaan järven rannalle.Onneksi vapaaehtoistyö paikkamme porukka lähtee vielä syyskuussa viikon reissuun iittiin,Niin se vaan on kesä kohts vierähtänyt..
Hiljaisuushan saattaa olla hyvä merkki? Palstalaisilla ei ole mitään uutta kirjoittettavaa ja muut kuin syöpään liittyvät asiat puidaan muilla palstoilla?
Itse luumuilen ikäluokissa, kuntoilussa, matkailussa, taloudessa, suhteissa ja seksissä.
Useinhan kyse on elämän poikkisuuntaisesta katsauksesta. Asiat eivät ole toisistaan riippumattomia.
Muista elämän ilmiöistä eristettynä syöpäosasto olisi vain joukko sairaskertomuksia.
Sivuten syöpää ja muita asioita. Vaimoni sai toissapäivänä tiedon viimeisistä kokeista joissa todettiin vakiintuneen olotilan jatkuminen eikä lääkityksen muuttamiseen ole tarvetta.
Hematologi toivotti hyvää matkaa. 24.08. -> 5 vikkoa.
Jos on olemassa syöpä palsta ja muut kuin syöpään liittyvät asiat puidaan muualla, tämä palsta lienee tarpeeton.
Hyvä jotta palsta kuitenkin on jäljellä
Niin jos syöpäpotilaat ei kirjoita enään,niin miksi palsta pidetään?Palsta on sillon täysin tarpeeton.Itse olen sp,mutta tänne en enään kirjoita asioitani,koska yksi ihminen täälä alkaa heti ilkeilemään.Ja hokee koko ajan ettei lopeta kirjoittamista,joten annan hälle näin tilaa.
Haluaisin vaihdella kuulumisia muiden sp kanssa,en kenkään joka ei ole syöpää edes sairastanut,mutta on silti kaikki tietävinen:( Uskon että näin ajattelevat toisekin sp,kun ovat lopettaneet palstalle kirjoittamisen?