KUPS faneille

pikku vinkki:

Käyttäkää energianne omien kannustamiseen, eikä vastustajalle pään aukomiseen, ja se kielenkäyttö....fanikatsmosta pitää viedä lapset KAUAS, ei sitä törkyä kuuntele kukaan täysijärkinen aikuinen, saatikka lapset.

ps.olitte CUPin välierässä JJK:ta vastaan täysin vastaantulija, maalipaikat JJK:lle 7-1, harmi ettei parempi vienyt tuota peliä.

t. ei minkään joukkueen fani, ainoastaan jalkapallofani/harrastaja
5266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

aina ei parempi mene jatkoon, kyllähän se sun pitäs "asiantuntijana" tietää.

Äänestä
  • Kannatan kupsia ja mm kalpaa latkassa

    Äänestä

Näin minäkin väittäisin jos saisin kenkään.
Täytyyhän jostakin muusta löytyä syy kuin huonosta valmentamisesta ja joukkueen kasaamisesta kuin itsestä pekosesta." Hiase peksa afrikasta."
kuinka moni KuPS junnu on kehittynyt muualla jätettyään pekosen leirin,,kymmeniä,,ainoastaa raha on ratkaissut kupsiin pääsyn "iskän rahat", ei pelitaito. mm. kupiainen, hoivala,räsänen,,,ym kupsia sponsoroineet "iskät". hyvä esimerkki kuinka seura ja henki tuhotaan.

NYT ON PAANALLA JA MUILLA HUIPPU JUNNUILLA KEHYTTYÄ KUN PÄÄSITTE EROON "ISOLLA KIRJOITTU" KUPSIN KYRVASTA:

Äänestä

Oli ilo katsella ja kuunnella kuinka KUPS B junioorit wittuilevat ja räkyttävät muille pelaajille. Yleisin merkki minkä he osaavat on keskisormi. ja tuo idioottimainen käytös ei jäänyt pelkästään kentälle vaan sama jatkui katsomossa.
Kiitos KUPS tästä ilosta ja pikaisiin näkemisiin.
Terveisin entinen sponsori.

Ja jos olisi käytetty oikeita jalkapallosääntöjä, olisi tuo sakki suljettu pois sarjasta

Äänestä

Dani Hatakka
Onnitelut entiselle liigaseuralle, kertoo joukkueesta paljon, kaverit ja kummipojat kentälle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mä vaan kirjoitti:

pikku vinkki:

Käyttäkää energianne omien kannustamiseen, eikä vastustajalle pään aukomiseen, ja se kielenkäyttö....fanikatsmosta pitää viedä lapset KAUAS, ei sitä törkyä kuuntele kukaan täysijärkinen aikuinen, saatikka lapset.

ps.olitte CUPin välierässä JJK:ta vastaan täysin vastaantulija, maalipaikat JJK:lle 7-1, harmi ettei parempi vienyt tuota peliä.

t. ei minkään joukkueen fani, ainoastaan jalkapallofani/harrastaja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu