KUPS faneille

Mä vaan

pikku vinkki:

Käyttäkää energianne omien kannustamiseen, eikä vastustajalle pään aukomiseen, ja se kielenkäyttö....fanikatsmosta pitää viedä lapset KAUAS, ei sitä törkyä kuuntele kukaan täysijärkinen aikuinen, saatikka lapset.

ps.olitte CUPin välierässä JJK:ta vastaan täysin vastaantulija, maalipaikat JJK:lle 7-1, harmi ettei parempi vienyt tuota peliä.

t. ei minkään joukkueen fani, ainoastaan jalkapallofani/harrastaja

5

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfzbxvbc

      aina ei parempi mene jatkoon, kyllähän se sun pitäs "asiantuntijana" tietää.

      • ♥♥♡♥♡

        Kannatan kupsia ja mm kalpaa latkassa


    • kjlhkhhjkhjk

      Näin minäkin väittäisin jos saisin kenkään.
      Täytyyhän jostakin muusta löytyä syy kuin huonosta valmentamisesta ja joukkueen kasaamisesta kuin itsestä pekosesta." Hiase peksa afrikasta."
      kuinka moni KuPS junnu on kehittynyt muualla jätettyään pekosen leirin,,kymmeniä,,ainoastaa raha on ratkaissut kupsiin pääsyn "iskän rahat", ei pelitaito. mm. kupiainen, hoivala,räsänen,,,ym kupsia sponsoroineet "iskät". hyvä esimerkki kuinka seura ja henki tuhotaan.

      NYT ON PAANALLA JA MUILLA HUIPPU JUNNUILLA KEHYTTYÄ KUN PÄÄSITTE EROON "ISOLLA KIRJOITTU" KUPSIN KYRVASTA:

    • Kasvatus kohdallaan

      Oli ilo katsella ja kuunnella kuinka KUPS B junioorit wittuilevat ja räkyttävät muille pelaajille. Yleisin merkki minkä he osaavat on keskisormi. ja tuo idioottimainen käytös ei jäänyt pelkästään kentälle vaan sama jatkui katsomossa.
      Kiitos KUPS tästä ilosta ja pikaisiin näkemisiin.
      Terveisin entinen sponsori.

      Ja jos olisi käytetty oikeita jalkapallosääntöjä, olisi tuo sakki suljettu pois sarjasta

    • kyrrpä kups

      Dani Hatakka
      Onnitelut entiselle liigaseuralle, kertoo joukkueesta paljon, kaverit ja kummipojat kentälle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5876
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4605
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4362
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      93
      3753
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      62
      3303
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2463
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2359
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1229
    Aihe