KUPS faneille

Mä vaan

pikku vinkki:

Käyttäkää energianne omien kannustamiseen, eikä vastustajalle pään aukomiseen, ja se kielenkäyttö....fanikatsmosta pitää viedä lapset KAUAS, ei sitä törkyä kuuntele kukaan täysijärkinen aikuinen, saatikka lapset.

ps.olitte CUPin välierässä JJK:ta vastaan täysin vastaantulija, maalipaikat JJK:lle 7-1, harmi ettei parempi vienyt tuota peliä.

t. ei minkään joukkueen fani, ainoastaan jalkapallofani/harrastaja

5

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfzbxvbc

      aina ei parempi mene jatkoon, kyllähän se sun pitäs "asiantuntijana" tietää.

      • ♥♥♡♥♡

        Kannatan kupsia ja mm kalpaa latkassa


    • kjlhkhhjkhjk

      Näin minäkin väittäisin jos saisin kenkään.
      Täytyyhän jostakin muusta löytyä syy kuin huonosta valmentamisesta ja joukkueen kasaamisesta kuin itsestä pekosesta." Hiase peksa afrikasta."
      kuinka moni KuPS junnu on kehittynyt muualla jätettyään pekosen leirin,,kymmeniä,,ainoastaa raha on ratkaissut kupsiin pääsyn "iskän rahat", ei pelitaito. mm. kupiainen, hoivala,räsänen,,,ym kupsia sponsoroineet "iskät". hyvä esimerkki kuinka seura ja henki tuhotaan.

      NYT ON PAANALLA JA MUILLA HUIPPU JUNNUILLA KEHYTTYÄ KUN PÄÄSITTE EROON "ISOLLA KIRJOITTU" KUPSIN KYRVASTA:

    • Kasvatus kohdallaan

      Oli ilo katsella ja kuunnella kuinka KUPS B junioorit wittuilevat ja räkyttävät muille pelaajille. Yleisin merkki minkä he osaavat on keskisormi. ja tuo idioottimainen käytös ei jäänyt pelkästään kentälle vaan sama jatkui katsomossa.
      Kiitos KUPS tästä ilosta ja pikaisiin näkemisiin.
      Terveisin entinen sponsori.

      Ja jos olisi käytetty oikeita jalkapallosääntöjä, olisi tuo sakki suljettu pois sarjasta

    • kyrrpä kups

      Dani Hatakka
      Onnitelut entiselle liigaseuralle, kertoo joukkueesta paljon, kaverit ja kummipojat kentälle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      190
      1955
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1053
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      109
      1025
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      20
      747
    5. 52
      694
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      30
      611
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      598
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      174
      546
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      528
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      482
    Aihe