GT-S5660 mokkulana?

Elikkä ajattelin että pystynkö yhdistämään Gioni kanssa läppärin nettiin kun en omista nettitikkua vielä. Olen yrittänyt Bluetoothilla yhdistää mutten ole onnistunut. On kyllä usbikin mutten voi käyttää sitä koska en ole voinut ladata Kiesiä ilman nettiä. Apuja kiitos?
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onnistuu kahdella keinolla.

1. Usb piuhalla: Valikko->Asetukset->Langattomat ja verkot->Yhdistä ja siir tukiasema->USB yhteys. (Ei tarvita Kies ohjelmaa)

2. Wlanin kautta: Valikko->Asetukset->Langattomat ja verkot->Yhdistä ja siirrä tukiasema->Mobiilitukiasema.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ToimiskoPliis? kirjoitti:

Elikkä ajattelin että pystynkö yhdistämään Gioni kanssa läppärin nettiin kun en omista nettitikkua vielä. Olen yrittänyt Bluetoothilla yhdistää mutten ole onnistunut. On kyllä usbikin mutten voi käyttää sitä koska en ole voinut ladata Kiesiä ilman nettiä. Apuja kiitos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu