Tekaisin tuossa runon

Minulla on kiva olla
ei kyllä säteile polla
mutta naiset tykkää tyhmistä pojista
jotka on juuri nousseet katuojista
3390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minullakin on kiva olla,
vaikka säteileekin polla.
En tykkää tyhmistä pojista,
etenkään heistä ketkä nousseet on katuojista.
Vaan tykkään sana sepoista,
rexsonan raikkaista tepoista.

Äänestä

jos olisit Melleri!
Wau, mikä runojen ilta.
..moni jää tielle, moní jää tien oheen,
moni koskaan ei pääse ees lähtemään..
hiljaisuus kirkuu yhä
me olemme hengissä, elävien kirjoissa

Äänestä
  • Saanko mä sanojain antaa. Mut Tommy Taberman Mun sieluni kantaa. Sinne mikä on hyvä. Mikä on elämä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arto Meller kirjoitti:

Minulla on kiva olla
ei kyllä säteile polla
mutta naiset tykkää tyhmistä pojista
jotka on juuri nousseet katuojista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu