Morjesta,Mistäpäin Tallinnaa ja Viroa vois ostaa edullisimmin ns. Neuvosto-sälää, sydeemejä: NL-lippuja,Raketa kelloja,yms??? Tallinnan Sadamarketissa ne oli mielestäni aikasta tyyriitä???
Neuvosto-sydeemejä?????
3
532
Vastaukset
- Käyn usein
Moi!
Niitä ei kai enää kovin monessa paikassa myydä.
Ainakin kesällä vielä Jaama Turulla niitä oli. Eli torialue Rautatieaseman vieressä. Pääset sinne Vanhasta kaupungista tunnelin kautta ja sitten aseman läpi. Tai ratikalla asemalle, tori on siinä vieressä.- ereks
"jostain" syystä kaikki ei ole kauhean innostuneita ole siitä neuvosto-ajasta ja sen ajan kamoista. Meille se on eksoottinen jännä juttu, useille virolaisille paskamainen juttu. Monelta lapselta vietiin vanhemmat siperiaan, ja sinnä häipyivät. Ei kauheasti siksi NL ole pop.
- Suurennuslasi
on usein replikaa (ainakin esim. Sadamarketissa ja sen kaltaisissa paikoissa)! Aidot alkavat olla jo keräilyesineitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 732785
- 632684
- 681792
- 241637
- 201560
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä101515- 151402
- 481257
- 381243
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91219