Kerrostalossamme alkaa huoneistoremontti aivan alapuolellamme ja samassa linjastossa. Kissani joutuu kuuntelemaan porausta, hiontaa ja vasarointia koko päivän yksinään muiden ollessa töissä. Onko muilla kokemusta voiko kissaa jättää järkyttävään porausmeteliin koko päiväksi viikkotolkulla? Tuntuu kamalalta että kisu joutuu olemaan remonttimetelissä koko päivän. On ilmeisesti lähdettävä evakkoon toisten remontin vuoksi!
Kissa ja remontti
Miu-Mau4
2
620
Vastaukset
- 3+17
Stressaako kisusi melusta? Eihän se varmasti mukavaa ole mutta stressiä se evakkoon lähteminenkin varmaan kissalle aiheuttaa.
Tiedätkö miten pitkä remontti on tulossa?- Miu-Mau4
Kissani on aika vilkas ja rohkea, mutta kuitenkin säikkyy kovia ääniä. Remontti kestää vähintään 4 viikkoa. Niinpä, stressaavaa on varmasti evakossakin olo, eikä oikein ole varaa vuokrata esim. kuukaudeksi väliaikaista asuntoa. Hoitopaikkaakaan ei oikein noin pitkäksi aikaa tahdo löytyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592945- 1342131
- 921798
- 1641405
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 631319
- 791262
- 691132
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731069Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017