Tarviin apua!

tykkään pienestä:3

Haluaisin todella paljon koiraa nimn omaa kääpiökoiraa. Olen ajatellun chihuahuaa koska se on pienin rotu, olen myös katsonut yorksirenterrieriä ja pomperia mutta en tiedä mihin päätyä. Luonteeltaan nuo kolme olisivat minulle hyviä. Mutta minulle ulkonäkö on todella tärkeä ! Haluaisin mahdollisimman pienen koiran ,mitä pienempi sitä parempi! Osaisitteko ehdottaa mistä löydän mahdollisimman pienen ja söötin koiran ? Niitähän on sellaisia teekuppi koiria en vain ole mistään löytänyt sellaista? Kiitos nän etukäteen!(:

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä tue tehdasta

      Lk chihuahua on nappi valinta ensikoiraksi tai ehkä jopa italianvinttikoira? Hyvä pentu maksaa usein 800-1600e riippuen tasosta. Käytä aikaa ja vaivaa hyvän löytämiseen koska pikkukoirillakin on omat perinnölliset sairautensa sekä lievää arkuutta esiintyy joissakin linjoissa. Jos ei rahaa ole vielä kasassa niin aloita possuun säästäminen ja käy sinä aikana näyttelyissä odotuksen aikana :)

      http://www.kennelliitto.fi/fi
      Tuolta löytyy hyvää infoa pentuvälityksestä kasvattajista sekä tapahtumista. Onnea matkaan!

    • minä

      Hyvin pieniä kääpiökoiria kutsutaan USA:ssa nimellä "tea-cup dogs" ( teekuppi koirat). Pienikasvuisuus johtuu monista perintötekijöistä (multigeeninen periytyminen), ja sen ilmeneminen on sattumanvaraista. "Tea-cup koirat" ovat harvinaisia luonnonoikkuja. Ne ovat usein sairaita ja vaikeahoitoisia. Monet menehtyvät alle puolivuotiaina perinnöllisiin sairauksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      179
      3655
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      68
      2096
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1288
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1094
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1000
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe