Kimi lopettaa

kekemikakimi

Onkos tallispekuloinnissa otettu sitä vaihtoehtoa huomioon, että Kimi lopettaa F1- uransa tähän kauteen?
Todennäköisyys prosentit menee näin:

Lopettaa ajamisen 65%
Jatkaa lotuksella 20%
siirtyy redbullille 10%
siirtyy ferrarille 3%
siirtyy johonkin romutalliin 2%

T: 30 vuotta formula1:stä seurannut

8

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jumankekkula

      Oikeassa olet. Lopettaa kyllä.

    • Toinen MOKULI

      Ekkestonella ei ole varaa päästää F- 1 maailman tämänhetken suurinta tähteä pois kuvioista !

      Kerran hän erehtyi mutta ei dementia niin pitkällä vielä ole ja jollain ne "tamarankin" shoppailut täytyy maksaa ?

    • Mr. Simppel

      Kuhan maksaa veronsa Suomeen.

      Muulla ei oo väliä.

      • 523234t

        Miksi?


      • kuukkelinen
        523234t kirjoitti:

        Miksi?

        Mitä "miksi"?

        Vaikka me täällä kuinka toivoisimme Räkän jatkoa, uskon että hanskat menee naulaan. Se, että Alonso siirtyisi Lotukselle on täysi vitsi. Ja vaikka siirtyisikin, ei näistä vesseleistä saa tallikavereita. Jos Kimi jää Lotukselle, on kassa tyhjä ja palkanmaksu heikkoa. Kuumaverisellä Ferrarilla Kimblestä ei juuri pidetä, ja sinne on turha mennä harjoittelemaan onnellista elämää...ei Alonson pariksi ainakaan. Red bull meni jo ja muut vaihtoehdot on mitä on.

        Miksi Kimi jatkaisi? Rahan takia tuskin, arvostusta saisi vain voittamalla kisoja ja ne kortit on jo jaettu. Toivon että lopettaa, jäisi vielä hyvä maku kaikille. Sellainen Schumi - tyyppinen liikuttava rampautuminen/ fadeout pilasi kaverin maineen ja arvostuksen.


      • Iha sekasi Vantaalta
        523234t kirjoitti:

        Miksi?

        Nokun on suomen kansalainen.

        Sama vaikka maksais 75% sveitsiin veroa kuha maksaa Suomeen kanssa, vaikka toiset 75%.

        Suomi nousuun Kimin veroilla ja sotaveteraanit tyytyväisiksi


      • 34213rt
        Iha sekasi Vantaalta kirjoitti:

        Nokun on suomen kansalainen.

        Sama vaikka maksais 75% sveitsiin veroa kuha maksaa Suomeen kanssa, vaikka toiset 75%.

        Suomi nousuun Kimin veroilla ja sotaveteraanit tyytyväisiksi

        Vantaalaisille sekopäille 184% verotus!
        Tätä on jo jauhettu aiemminkin. Kannattaa perehtyä verotuksen ideaan ennenkuin vaatii ulkomailta tulonsa saavan, siellä asuvan verolle panoa. Kimillä on kiintistöjä suomessa ja hän kyllä maksaa niistä kiinteistöveronsa suomeen, joten se riittänee kateellisille.
        Ei kansalaisuus yksistään ole mikään veronmaksu peruste. Samalla ideallahan Ivalosta Helsinkiin muuttaneen miljönäärin pitäisi maksaa tuloistaan Ivaloon veroa.


    • Don't quit your job

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      85
      4578
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      86
      4416
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3572
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2977
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2784
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2711
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2113
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1758
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      110
      1316
    Aihe