Hei,
Olen 26- vuotias opiskelijanainen ja etsin kämppäkaveria Jyväskylään, muutto olisi edessä 2014 tammikuun alussa. Olen luonteeltani luotettava, rauhallinen enkä käytä päihteitä erityisemmin, kaipaisin kämppistä samanhenkisistä ihmisistä.
Suunnitelmissa olisi löytää kämppä (kaksi huonetta keittiö/olohuone) jostain Jyväskylän etelä/kaakkoispuolelta, mutta oikeastaan mikä vain keskustan tuntumassa käy, tästä voidaan keskustella ja etsiä kämppää yhdessä.
Kämppikseltä toivoisin, että hän olisi suvaitsevainen ja rauhallinen, jonkin verran sosiaalisuuttakin saa olla, voidaan vaikka joskus pitää lautapeli-iltoja tms. :) Toisaalta omissa oloissaankin tulisi voida olla halutessaan, joten ei liikaa sosiaalisuutta. :)
Lemmikkieläimet eivät haittaa, tosin koirat eivät käy, sillä olen valitettavasti allerginen. :/
Ymmärrän, että olisi todella karmeaa olla kämppiksenä jonkun sellaisen kanssa, jonka kanssa ei tule ollenkaan toimeen, joten ota yhteyttä ja tutustutaan nyt etukäteen ja selvitetään olisiko meistä kämppiksiksi! :)
Laita sähköpostia: sirp.pu(at)luukku.com
Kämppis Jyväskylään!
1
267
Vastaukset
- satu5
Hei! Luen tämän viestin pahasti myöhässä, mutta... todennäköisesti muutan Jyväskylään tulevana syksynä (elo -14) ja yhtä lailla olen etsimässä kämppistä.
Olen rauhallinen, raitis ja savuton nainen, joka viihtyy omissa oloissaan ja on "sisäänpäin kääntynyt". Kuitenkin mulla on empatiakykyä, olen hyväksyvä ja vähän seurallinenkin.
Etsin samankaltaista kämppistä. Lemmikkejä en Jyväskylään raahaa, vaikka pidän eläimistä, eikä mulla ole allergioita.
Jos sirppu luet tämän vielä, niin otahan yhteyttä, mikäli vieläkin kaipaat kämppistä (kokeilin lähettää sinulle s-postia - osoitteesi ei toimi). Tai jos joku muu jyväskyläläinen kiinnostuu tästä viestistä, niin viestillä saa heittää.
Osoitteeni: [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2629839K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1845584Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1595179PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *714848- 2122409
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122259Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3051893- 901577
- 211541
- 411143