Kämppis Jyväskylään!

tsirp3

Hei,

Olen 26- vuotias opiskelijanainen ja etsin kämppäkaveria Jyväskylään, muutto olisi edessä 2014 tammikuun alussa. Olen luonteeltani luotettava, rauhallinen enkä käytä päihteitä erityisemmin, kaipaisin kämppistä samanhenkisistä ihmisistä.

Suunnitelmissa olisi löytää kämppä (kaksi huonetta keittiö/olohuone) jostain Jyväskylän etelä/kaakkoispuolelta, mutta oikeastaan mikä vain keskustan tuntumassa käy, tästä voidaan keskustella ja etsiä kämppää yhdessä.

Kämppikseltä toivoisin, että hän olisi suvaitsevainen ja rauhallinen, jonkin verran sosiaalisuuttakin saa olla, voidaan vaikka joskus pitää lautapeli-iltoja tms. :) Toisaalta omissa oloissaankin tulisi voida olla halutessaan, joten ei liikaa sosiaalisuutta. :)

Lemmikkieläimet eivät haittaa, tosin koirat eivät käy, sillä olen valitettavasti allerginen. :/

Ymmärrän, että olisi todella karmeaa olla kämppiksenä jonkun sellaisen kanssa, jonka kanssa ei tule ollenkaan toimeen, joten ota yhteyttä ja tutustutaan nyt etukäteen ja selvitetään olisiko meistä kämppiksiksi! :)

Laita sähköpostia: sirp.pu(at)luukku.com

1

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • satu5

      Hei! Luen tämän viestin pahasti myöhässä, mutta... todennäköisesti muutan Jyväskylään tulevana syksynä (elo -14) ja yhtä lailla olen etsimässä kämppistä.

      Olen rauhallinen, raitis ja savuton nainen, joka viihtyy omissa oloissaan ja on "sisäänpäin kääntynyt". Kuitenkin mulla on empatiakykyä, olen hyväksyvä ja vähän seurallinenkin.

      Etsin samankaltaista kämppistä. Lemmikkejä en Jyväskylään raahaa, vaikka pidän eläimistä, eikä mulla ole allergioita.

      Jos sirppu luet tämän vielä, niin otahan yhteyttä, mikäli vieläkin kaipaat kämppistä (kokeilin lähettää sinulle s-postia - osoitteesi ei toimi). Tai jos joku muu jyväskyläläinen kiinnostuu tästä viestistä, niin viestillä saa heittää.

      Osoitteeni: [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      139
      7648
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      423
      7091
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3623
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      138
      3256
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2784
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2318
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1926
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1793
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1566
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe