Kelta-valkokultasormuksia?

Tiina

Mistä liikkeestä löytäisimme kihlasormukset, joiden reunat on keltakultaa ja keskellä menee valkokultaraita? Sen pitäis olla suora, siis ei mikään pyöreä siitä päältä. Ja sen valkokultaraidan täytyy olla samassa tasossa kuin keltakullan, ei kohoumaa siis siihen keskelle... Vinkkejä?

4

1192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiina

      Niin, hintaa.. Onko siitä tietoa? Kyllä ne ainakin sata erkkiä maksavat kappaleelta, luulisin että enemmänkin..

      • Minä

        Meillä on sormukset, jossa kummatkin reunat valkokultaa ja keskellä keltakultaa. Tosin keskellä oleva keltakulta on "koholla" eli ei samalla tasolla kuin valkokultaiset reunat ja 3.5mm leveä. Meillä 1 sormus maksoi 140 € mutta oli tarjous, että toinen veloituksetta. Joten edullisesti saatiin tällaiset kuin haluttiin.


      • rinkula

        Minusta ainaki saurumin sormusmalleissa pitäisi olla pari tuon tyylistä sormusta ja olen myös kultakeskuksen kihloissa sellaisen nähnyt. Hinta ehkä noin 150 euroa kappale ja siitä ylöspäin... Kultasepän liikkeeseen vaan kyseleen. Esitä toive niin he osaavat auttaa.


      • Tiina
        rinkula kirjoitti:

        Minusta ainaki saurumin sormusmalleissa pitäisi olla pari tuon tyylistä sormusta ja olen myös kultakeskuksen kihloissa sellaisen nähnyt. Hinta ehkä noin 150 euroa kappale ja siitä ylöspäin... Kultasepän liikkeeseen vaan kyseleen. Esitä toive niin he osaavat auttaa.

        Kiitokset vinkeistä.. Olemme jossain esitteessä nähneet sellaiset sormukset, mutta kun emme heti panneet merkille mikä firma se oli, niin pääsivät katoamaan. Saurum kuulostaisi tutulta, jos se oli se.. =) Käymme kyselemässä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      441
      2604
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      14
      2450
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      252
      1485
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1154
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      431
      1074
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      62
      1056
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      155
      932
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      918
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      869
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      855
    Aihe