kevari tytölle

Oon miettiny jo pitkää että haluisin kevarin, mutta en vaan tajua niistä mitään. :D oon 166 pitkä ja täytän 16 n. 7kk päästä. Kannataisko mun edes hankkia kevaria vai oottaa 2,5 vuotta että saisin auton? Suositelkaa myöa niitä kevareita:)
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Osta vaan kevari, kattele jotain 4-tahtisia.

Äänestä

Suosittelen nelitahtista, matalaa kevaria. Matala, niin helpompi hallita. Osaatko käyttää mopon/moottoripyörän vaihteita? Jos et niin opettele (kannattaa) tai hanki kevytmoottoripyörä skootteri. Susittelisin vaihteellista.

Äänestä
  • Yamaha ybr, varmatoiminen! Ei mikään tykki, mutta ei kuluta paljoa, vie aina perille ja kestää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juu u kirjoitti:

Oon miettiny jo pitkää että haluisin kevarin, mutta en vaan tajua niistä mitään. :D oon 166 pitkä ja täytän 16 n. 7kk päästä. Kannataisko mun edes hankkia kevaria vai oottaa 2,5 vuotta että saisin auton? Suositelkaa myöa niitä kevareita:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu