Risteily Tallinnaan sunnitteilla, matkakummpanilla vain EU-henkilökortti, ja kuulin juttua että Viroon ei vielä pääse ilman passia.Onko tosiaan näin?
vieläkö Viroon tarvitaan passi
7
1139
Vastaukset
- J_K
Joko passi tai 3/99 jälkeen myönnetty henkilökortti.
Asia olisi selvinnyt katsomalla vanhempia keskusteluja tai googlella.
http://www.poliisi.fi/poliisi/home.nsf/pages/82EA350CCCA11EC0C2256BC20045C85E- omat passit
Ja yli 7-vuotiaat lapset tarvitsevat vielä oman passin. Näin oli ainakin heinäkuun lopulla.
- J_K
omat passit kirjoitti:
Ja yli 7-vuotiaat lapset tarvitsevat vielä oman passin. Näin oli ainakin heinäkuun lopulla.
Juu, eli pitää muistaa yli 7-v tenaville omat. Se tarvitaan, jos poistuu laivasta Viron maaperälle. Mikäli ei poistu laivalta, riittää että on vanhemman passiin merkattuna.
- Katri
Juu, kyllä sinne Viroon tarvitaan vielä passi ellei sinulla ole sitä...mikä se nyt olikaan.
- Anonyymi
Älä vain nyt suunnittele matkaa viroon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Suunnittelin jo. Juhannukseksi mennään. Lähden jo sunnuntaina 21.6. ja tulen Juhannuspäivänä eli Jussin päivänä keskiviikkona 24.6. takaisin. Suomessa tämäkin on siirretty viikonloppuun. Koskahan Joulu ja Uusi vuosi siirretään Suomessa viikonloppuun? Varmaan aika pian.
- Anonyymi
Vastasit ketjuun vuodelta 2004. Onko viisas olo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824817- 1882178
- 1321822
- 1751455
- 341425
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161371ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj201329- 351116
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3181091- 781013