Prepaid mokkulan voi ostaa käteisellä ja olla anonyymi kuukauden ilmeisesti.
Mutta jos haluaa olla edelleen anonyymi onko lisäajan ostaminen mahdollista ilman verkkopankkia? Vai pitääkö aina ostaa uusi mokkula.
Käytän mokkulaa vain metsässä keskellä yötä ja aina eri paikassa. :D
Myös kannettavan tietokoneen ostin käytettynä käteisellä ilman kuitteja tai nimen kertomista.
Prepaid mokkula - lisäaika -anonyymiteetti
13
293
Vastaukset
Mistä Prepaid liittymästä on kyse?
- Paranoidisurffaaja
Esimerkiksi Saunalahti.
Mutta mikä vaan muukin käy. https://lataa.saunalahti.fi/
Tuolta onnistuu Saunalahdelta. En tosin osaa sanoa mitkä ovat maksutapa vaihtoehdot.- Paranoidsurffaaja
Ei onnistu anonyymina.
"Tässä palvelussa voit ladata saldoa, ostaa puhe-, viesti- ja tiedonsiirtopaketteja yleisimmillä verkkopankkitunnuksilla tai maksukortilla (Visa ja Mastercard)." http://www.r-kioski.fi/Lataa-puheaikaa-suoraan-puheli.298.0.html
R-kioskilta voi ladata lisää saldoa prepaid liittymiin.Pitää vaan käyttää bulvaania lataajaa, ettei oma naama tallennu R-kiskan valvontakameralle. ; )
- aewsrdtfgyuhijokplåj
Laittaa jonkun mummelin ostaan lisä -aikaa ja itse sit käyttää sen. Oliskohan dna:lla ollu sellainen että voi ostaa mokkulattoman prepaid -SIMin joka makso jotain 25 egee?.
- Paranoidisurffaaja
Veikkaan että noita kioskikohtaisia videotallenuksia jyrätään vähintään kerran viikossa tallentamalla uutta. Ellei tule joku ryöstö.
Mutta koulutan parhaillaan koiraani jotta se voisi mennä seteli hampaissa R:lle ja tuoda latausetelin takaisin. - joshaluaaollaparanoi
miksei menisi naapurin wlanin kautta ja VPNää pistä väliin, ja tietty tor perään.. Huomattavasti anonyymiteetimpää surffailua, verraten prepaideihin, joissa nauhat tallentuu... Ja vieläpä Ilmaista !! Kali Linux vaan käsiin, ja ohjeet,soveltaa niitä, ja viettää hetken aikaa pöydän ääressä --> profit -> täydellinen anonymiteetti :). En ole itse tehnyt, mutta jos tarvitsisin täydellistä anonymiteettiä, tekisin näin :)
- PPAP2
:) jo vain, kyllä suomalaiset sentään on idearikasta kansaa.... ei taida enää monellakaan olla WLAN ilman suojauksia. täytyy yrittää kehittää muuta keinoa.
- souuusimppelii
PPAP2 kirjoitti:
:) jo vain, kyllä suomalaiset sentään on idearikasta kansaa.... ei taida enää monellakaan olla WLAN ilman suojauksia. täytyy yrittää kehittää muuta keinoa.
Ne on nää oletusasetukset, joilla finskit surffaa - salasana admin ja tunnus 0000 tai 1234. Ei muuta keinoa tarvitse kehittää...
- suposielläsupotäällä
Oikeastaan se anonyymisyys katoaa ensimmäisen henkilötietojasi käyttävän palveluun kirjautumisen jälkeen eli sähköpostiin, pankkipalveluun jne...
Käsittääkseni prepaid-liittymiin voi ostaa lisäaikaa myös ihan käteisellä ärrältä, joten henkilöllisyytesi ei välttämättä ole uhattuna vaikkakin käteisostosikin voidaan yhdistää sinuun valvontavideon kautta.
Totuus on tuolla ulkona ja silti emme ole yksin täällä vaan NSA myös on naapurissa. - Livenä
Niiiin, mutta kun eihän kukaan itselleen osta, vaan naapurin mummolle joka katselee jotain granny -videoita hamsterisivuilla.
Toi valvontakamerajuttu on vähän sillee, että jos ostaa kaverille auton jonka se ajaa poliisiauton perään, ei voi syyttää antajaa.
Ja juuri niin, ei kannata kyllä kirjautua mihinkään koskaan, saati tallentaa sisältöä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110934
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892