Ihastukseni....

Minja

Kertokaahan kannattaako jatkaa kirjoittelua, vai pitäydynkö tästä lähtien vain päiväunissani..?

--------------------------------------------------

Taas katsoin perääsi, kun kävelit pitkin askelin toimiston käytävää pitkin. Sinulla on jalassasi mustat tiukat farkut ja päälläsi ruudullinen paita. Huokaisen mielessäni. En saisi haluta sinua näin paljon. Olenhan suhteellisen onnellisesti naimisissa. Olet pyytänyt minua monesti lounaalle kanssasi, ja olemme ystävystyneetkin jonkin verran. En usko että tiedät edes kuinka paljon sinua himoitsen.

Kunnes eräänä päivänä vastaat sähköpostiviestiini, jonka olen jälleen laittanut eteenpäin sinullekin. Kyse oli aivan harmittomasta hiukan tuhmasta vitsistä. Kirjoitat yllättäin, "Annoitpa taas ajattelun aihetta, eihän tässä tule töistä mitään.." Vastaan sinulle: "Kuinka sinä nyt noin innostuit?"
Päivät kuluvat ja tunnen, tai ainakin toivon tuntevani välillämme lentävän kipinöitä.

Kokouksissa istut joko minua vastapäätä, ja välillä saat minut kiinni tuijottamisesta. Joskus taas tulet viereeni istumaan ja aivan kuin vahingossa hipaiset käsivarrellasi omaani. Pelkät pienet kosketukset ja katseet saavat minut kuumenemaan. Ja tuskin edes tiedät sitä, tai niin minä luulin.

Lähdemme koko työpaikan voimin ulkoilupäivää viettämään. Yleensä et ole lähtenyt mukaan, ja varauduinkin viettämään aikaani muitten naiskollegoiden kanssa. Yllätykseni on suuri, kun näinkin sinut juttelemassa muitten miesten joukossa. Huomasit katseeni ja hymyilit. Kävelit luokseni, ja sanoit minun myös lähteneen ulkoilemaan, ja pyydät samalla että lähtisin kanssasi tutkimaan lintutornia joka on lähistöllä. Sydämeni hypähtää, toivon salaa ettei kukaan muu lähtisi mukaan, saisin viettää kanssasi pienen hetken.

Saavumme lintutornille, on kuuma keväinen päivä ja minulle tulee kuuma.. vedän paidan yltäni, alle jää vielä niukka t-paita. Huomaan sinun sivusilmällä vilkaisevan rintojani ja nielaisevan.
Nojaan kaiteeseen ja katselen maisemia, yhtäkkiä tunnen kosketuksen olkapäälläni. Kuiskaat korvaani, että toivot etten pahastu jos suutelet minua. Painat hellät huulesi niskaani, ja käännät sitten minut puoleesi. Huulesi etsiytyvät huulilleni, kuumenen hetkessä. Kysyn sinulta, mitä tämä tarkoittaa? Vastaat minulle, että et jaksa enää vastustaa vetovoimaa joka kipinöi välillämme, että on ollut liian vaikeaa vain katsella eikä saada koskea. Kätesi laskeutuvat vyötärölleni ja painat minua itseäsi vasten, tunnen kuinka kovana olet, keinutan ihan vähän lantiotani vasten sinua. Äänesi on käheä, kun sanot ettei meidän pitäisi jatkaa, olemmehan molemmat naimisissa tahoillamme. Olen samaa mieltä kanssasi. Huulesi tuntuvat vain aivan liian ihanilta, tämä on minun fantasiani. Avaan hitaasti paitasi, pyydän että saan koskea sinuun, maistella sinua. Hyväilen rintakehääsi huulillani ja annan huulieni vaeltaa yhä alemmas farkkujesi vyötärölle. Kysyn saanko maistaa sinua....

4

6195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Calle

      Kerro lisää! Mielenkiintoni heräsi.

      • Minja

        Haluaisitko kertoa tarkemmin...

        Riittikö jutussani mielenkiintoa loppuun asti?

        Voit kirjoitella vaikka meiliini... Mikäli haluat jatkaa rupattelua kanssani?


      • Calle
        Minja kirjoitti:

        Haluaisitko kertoa tarkemmin...

        Riittikö jutussani mielenkiintoa loppuun asti?

        Voit kirjoitella vaikka meiliini... Mikäli haluat jatkaa rupattelua kanssani?

        mailiin...? Kyllä riitti. Jatkoa kiitos!


    • Calle

      Calle varo sitä elefanttia....vai vielä kisunen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      138
      2378
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      71
      2299
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      66
      1969
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      78
      1665
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      107
      1542
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      102
      1498
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      119
      1401
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1264
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1191
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1134
    Aihe