Nii haluisin vaan kysyä et mistä tietää et menkat on loppumassa?Ei siis sillee et alkaa vaihdevuodet.
Sit haluisin vaan kysyä että onko outoa ku tänään ei tullu vuotoa tuntiin ja sit sitä alko taas tulla mut ei runsaasti.On ollu menkat jo 6 päivää ja yleensä kestää noin 5-10 päivää.
MIstä tietää että menkat on loppumassa?
7
9795
Vastaukset
- opit kyllä
Ei kai siihen mitään sääntöä ole miten ne loppuu ne vain loppuu huomaathan sen sitten kun et enää vuoda. Joka kuukausihan on erilainen joten ei voi tuudittautua johonkin tiettyyn, että nyt ne loppui jos hetkeen ei vuotoa ole tullutkaan. Opit kyllä tuntemaan oman kroppasi ajallaan, muut ei oikein sitä sinulle voi sanoa. Mutta vuoto yleensä vähenee loppua kohti ja pikku hiljaa jää kokonaan tulematta.
Tuo on ihan normaalia, ettei tuntiin vuoda, mutta sitten taas vuoto jatkuukin. Ajan kanssa ne tasoittuu siitä ja varmasti tuo kestosikin lyhenee, mutta tuo kuulostaa ihan normaalilta nuorelle tytölle. Ja varmasti siihen mennessä olet oppinut huomaamaan milloin ne kuukautisesi tekevät loppua, siltä kertaa.- Anonyymi
Mulla ei ole koko päivänä tullut vuotoa ja rupean kohta nukkumaan, niin mistä tiedän ettei yöllä kuitenkin taas ala?
- Anonyymi
Et mistään
- Anonyymi
Puna nousee poskipäihin?
- Anonyymi
Mulla kans ollu nyt 3 päivää menkat, nyt yöllä tuli vaan vähän vuotoa, ja nyt aamulla ei yhtään, toivon, että se oli nyt tässä, koska olisi illalla treenit, ja perjantaina koulu-uinnit...no sinne en ainakaan aio mennä.
- Anonyymi
Siitä, kun ei ole vuotanut verta viikkoihin. Silloin ne ovat varmsdti loppuneet
- Anonyymi
Menkat kestää noin viikon. Ajan kulusta siis tietää, milloin menkat on loppumassa. Ja kyllähän sen näkeekin, kun vuoto niukkenee ennen loppumista.
Verta ei vuoda ihan koko ajan tasaiseen tahtiin, voi hyvin mennä välillä tunti, ettei tule mitään ja loppua kohti kaksikin tuntia. Ei tuota vuotamista niin hirveästi tarvitsisi seurata. Aika pian opit, milloin on siteen vaihdon aika.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666