Eikö suomen maassa enää millään ole mitään merkitystä. Urpilainenkin puhuu persenaamallaan hyvinvointivaltiosta ja lasten eduista, paskan vitut!!! Veronmaksajien eli meidän oikeiden suomalaisten verorahoilla hallitus rällästää ja rellestää, ei tarvitse itse "omista" (mistä hemmetin omista???) rahoista mitään maksella. Me maksamme kaiken, taksikuljetukset, asunnot, autot, hiivatin torkkupeitot, verkkapuvut, paskapaperit!!! Ja sitten tulee näitä kunnon hyviä uudistuksia. Lapsiperheiltä vielä kodinhoitotukea pienemmäksi, onhan tuo niin suuri ollutkin ettei paskalle meinaa taipua!!! Muualla jo kapinoitaisiin, mutta ei täällä kukaan uskalla mitään sanoa vastaan kun täällä ei kestetä totuutta. Työnnetään rahaa toisille valtioille ja otetaan lisää maahanmuuttajia joille kultalusikalla annetaan kaikki. Hemmetti ei ole omillakaan kansalaisilla rahaa välillä ostaa apettakaan ja mitä vielä. Mitä nuo ropelipäät tuolla ajattelee!!! Ei mitään!!!! Järki käteen ja nyt presidentin valta käyttöön, hallituksen omia palkkoja alas ihan kuin normaalin duunarin asteelle, omista pusseista kaikki siis kaikki kulut ihan niinkuin muillakin, eläkeikä aivan samanlaiseksi ja eläkkeen suuruus tai siis pienuus kuin muillakin!!!! Sieltä ne vähennykset on otettava. RobinHoodia kehiin!!!! Ja näille "uudistuksille" LOPPU kertakaikkiaan. Hyvinvointivaltio tosiaan, kylläpä juurikin näin!!!
Suomen Hallitus sukkapyykille normaali kansalaisen eläkkeellä
HeiSunHeiluvilles
2
118
Vastaukset
- lol8
Mikä vuodatus. Mene töihin ja lopeta poikiminen.
- HeiSunHeiluvilles
Siellä taitaa taas ropelipää lallattaa :D Mistä teitä oikein sikiää. Poikiminen olisi kannattanut lopettaa aivan jonkun muun kohdalla, voi jestas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1236115- 292150
- 1771993
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101163Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701161- 731017
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24932Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775