Tosiaa skyrimia tullu pelattua toi päälle tuhat tuntia ja mielenkiinto rupee loppumaa ni oisko markkinoilla mitää vastaavanlaista peliä :)? hyvät grafiikat, vapaa liikkuminen ja hahmon kehittäminen ois pääprioriteettei :) fantasiaroolipeli siis mielellään! Että antaa tulla ehotuksia !:)
Skyrim->1000+ tuntia oisko ehdotuksia mikä peli seuraavaksi?
13
394
Vastaukset
- Rokkeeen roll
Jos homoilu on yhtään lähellä sydäntä, niin Gay Universe on ihan mahtava.
Itselläni on lvl56 Runkkari ja lvl23 Anuslutka, oon ihan koukussa!- gamer96as96
Ehkä sä vaan pidät nää sun omat kiinnostuksen kohtees ja lapselliset kommenttis iha omana tietonas? :)
- ei.
ei.
- hyvä CRPG
The Witcher II Enhanced Edition.
Poikkeaa Skyrimistä siten, ettei siinä ole lineaarista pääjuonta kuten Skyrimissä. Vaan pelin tapahtumat, pääjuoni ja seuraavien chaptereiden questit ovat täysin erilaisia riippuen siitä, mitä valintoja tekee.- gamer96as96
Kiitos! oon aikasemminki kuullu tosta witcheristä mutta unohtanu sen sitten:) täytyy kokeilla :)!
- Ireth
gamer96as96 kirjoitti:
Kiitos! oon aikasemminki kuullu tosta witcheristä mutta unohtanu sen sitten:) täytyy kokeilla :)!
Suosittelen myös ehdottomasti pelaamaan Witcherit (molemmat jos kiinnostusta riittää), tosi upee maailma ja tykkään ainaki ite hirveesti siitä ettei siinä oo semmosta perinteistä hyvä-paha asetelmaa, alkaa jo pursuta korvista.
- Kovana Seisova
Spermakoiran metsästys on kuulema tosi creemi peli!
- Nehrim -huippupeli
Kannattaa pelata Nehrimiä. Se on tavallaan Oblivionin modi, kuitenkin ihan eri peli joka asentuukin eri kansioon. Ei liity mitenkään TeS maailmaan, täysin erilaiset maisemat ja säännötkin (perinteisemmät mm. ei level skaalausta, ja level uppeja tulee tappamalla vastustajia ja tekemällä tehtäviä, ei pysty huijaamaan treenaamalla kykyjä flame atronacheja vastaan).
Grafiikka on jopa kauniimpaa ja parempaa ja paikoitellen raskaampaa kuin Skyrimissä ja saa myös GTX680/4GB kortin polvilleen kun säätää asetukset ja näkyvyydet maksimiin. Myös musiikit ovat uudet ja erittäin hyvät.
Tuolla on jonkinlainen peliarvostelu:
http://www.rpgwatch.com/show/article?articleid=223&ref=0&id=17- epistä
Löysin juuri Nehrimin. Upeaa, olin jo kyllästynyt Oblivioniin ja Morrowindiin. Skyrimiä en ole juuri pelannut, kun se on nettipeli. Asennuksessa piti hakea ohjeita netistä, samoin muuta pientä säätelyä oli, mm. textuurit ja valaistus (tlb). Ja kaikki huijauskoodit eivät toimi kuten Oblivionissa. Mm. tgm, tcai, additem f tms. toimivat, että pääsee alkuun.
Tällaiselle aikuiselle (!) naiselle ei juuri löydy pelejä, joita viitsisi pelata. Happy! - FailedComment
epistä kirjoitti:
Löysin juuri Nehrimin. Upeaa, olin jo kyllästynyt Oblivioniin ja Morrowindiin. Skyrimiä en ole juuri pelannut, kun se on nettipeli. Asennuksessa piti hakea ohjeita netistä, samoin muuta pientä säätelyä oli, mm. textuurit ja valaistus (tlb). Ja kaikki huijauskoodit eivät toimi kuten Oblivionissa. Mm. tgm, tcai, additem f tms. toimivat, että pääsee alkuun.
Tällaiselle aikuiselle (!) naiselle ei juuri löydy pelejä, joita viitsisi pelata. Happy!Skyrim nettipeli? LOLLOLOLO!!!
Mass Effect, Dragon Age ja Witcher-sarjan pelit.
- weeb
Nekopara
hyvä story, hahmot hyvin suunniteltu ja uudelleenpelausarvo korkea - mätiedänkukasäoot
Shadow of Mordor pelit on hyviä mutta ei niin hyvää ideaa kun skyrimissä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain19411384Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-11810824Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356220Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1855024Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313496- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402323Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov81731Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161634