Olen aikaisin liikkeellä, mutta etsisin ensi kesäksi kämppistä Espanjaan, costa Del solille, gran kanarialle tai mallorcalle. Valmistun keväällä lukiosta ja ajattelin hakea töitä Espanjasta. Olen 18- vuotias iloinen, sosiaalinen, huumorintajuinen ja menevä tyttö. Rakastan urheilua, snoukkausta, aurinkoa, hauskanpitoa jne. Etsisin samanhenkistä ja suunnilleen saman ikäistä tyttöä kämppikseksi :)) vastailkaa ja kyselkää ihmeessä!!
Heippa!
lexa3
2278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Heippa, olen -93 vuonna syntynyt lähihoitaja/ylioppilas ja pari vuotta sitten olin töissä vanhainkodissa Espanjassa Fuengirolassa koulun kautta. Mistä aiot hakea töitä ja millaista työtä ? Olen menevä ja huumorintajuinen rämäpää. Tällä hetkellä olen opiskelemassa sairaanhoitajaksi mutta esim. Välivuosi kiinnostaisi ja pidempi aika ulkomailla :) olisi kiva kuulla lisää sunnitelmistasi.
Hei ja kiva kun vastasit! :) En ole vielä suunnitellut pidemmälle, mutta mol.fi sivustolta olen löytänyt puhelinmyyntii firmoja jotka hakee työntekijöitä! Ajattelin että jos ei muita töitä sillä hetkellä löydy, esim. Tarjoilia tai kahvila töitä , niin haen puhelinmyyntiin aluksi ja etsin sitten paikan päältä töitä. Minun tuttuni on fuengirolassa puhelinmyyjänä ja sanoi että on ihan hyvä työpaikka!:) Puhelinmyyjä töitä löytyy ainakin fuengirolasta, las palmasista ja malagasta! Minkälaista oli asua fuengirolassa? Voit laittaa sähköpostia mielummin jos haluat!
[email protected]