Kovavaaran Kontio.

Onko kukaan kuullut kuka kaatoi kontion Kovassavaarassa, huhu kertoo korpi antista.
9655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ollunna Ananias, etelän miehiä olivat.

Äänestä
  • Kyllä ne teebeellä niin hossalaiset ja boromiehet puhuu että siellä on ana ollut asialla.

    Äänestä

Kovavaarassa yleensä on kontiot kaatuneet kautta vuosien.

Äänestä

ei ou,ampuna...onksan huaraan on kompastuna ja piäsä lyönnä kivveen ja eiku henki pois,mut en oo varma kummalta...:)

Äänestä

ennen anaa siellä asuikin oikeita metsämiehiä

Äänestä

Hjuva se, et karhuil laki.

Äänestä

Aikoinaan perinteen mukaan on karhut ammuttu haaskalta tai pyydetty loukulla.
Perinteitä on hyvä vaalia.

Äänestä

Oisko kontio saanu kossua liikaa..

Äänestä

Peijaisia olivat viettäneet ja remakka nauru kuulunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anako, kirjoitti:

Onko kukaan kuullut kuka kaatoi kontion Kovassavaarassa, huhu kertoo korpi antista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu