Hiiren outo käytös

hiirimies

Minun komen hiiren laumassa yksi käyttäytyy kummallisesti.Se juoksee ympäri dunaa seinien vieressä ja välillä kiipeilee katossa ja taas dunaa ympäri.Melkein koko hereillä olo ajan.Laitoin sen yksin toiseen dunaan ja se rauhoittui heti.Kyseessä siis tyttö hiiri.Annanko sen olla yksin vai laumassa?Kun kuitenkaan tyttö hiiriä ei saisi pitää yksin.

2

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiirumamma

      Jaahas, ompa kumma. Onko kaikki varmasti tyttöjä? :D Kuullosta pojan käytökseltä, meillä pojat tekevät juuri tuota että kiipeilevät melkein seiniä pitkin ja on pakko liikkua. Onhan hiiruillasi pyörät?? Sekin auttaa asiaa. Luulenpa että pian yksin oleva hiirusi kyllästyy olemaan dunassa ja aloittaa saman touhun siellä kuin muiden hiirujen kanssa. Kannattaa varmaan pitää yhdessä kun tyttöjä ovat :)

      Tämä yksi on varmaan tosi energinen tapaus joten laita paljon virikkeitä niille, dunankin voisit vaihtaa isoon terraan ja sinne kaikkea jännää kiipeiltävää :)
      Tuli mieleen, että kun omilla tytöilläni oli kiima-aika, niin siloin ne kiipeilivät aktiivisimmillaan ja koittivat päästä ulos :D

    • minä

      Minusta hiiri kuulostaa ahdistuneelta laumassa.Yksin tyttöä ei kannata pitää.Minun mielestä hiiren kannalta olisi armollista jos se lopetettaisiin.Tämä on kuitenkin vain minun mielipiteeni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4572
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      12
      2677
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      177
      1789
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      261
      1610
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1490
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1357
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1297
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      73
      1291
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1262
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1006
    Aihe