Mustalaiseksi voisiko joku neuvoa miten se tapahtuu?
Haluaisin alkaa
mannemiestenmies
11137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Värjäät ensin hiukset mustaks, sitten ostat pussihousut ja lakerikengät, kauluspaidan ja neuletakin.
Autoksi vaihdat mersun.
Sit vaan aattelet olevas kaikkien valkonaamojen yläpuolella ja voit tehdä ihan mitä huvittaa.
Kiitos neuvoista.
Entä nainen?
Värjää hiukses mustiks, rusketa naamas, laita paljon koreita solkia ja hanki vekkihame, mieluummin tumman sininen ja mustat korkokengät. Siitä se alkaa.
täytyykö siellä hameen sisällä olla taskuja?
Hmmm.... romanofoorumin hengessä meinasi lipsahtaa ruma vastaus
.
Saa siellä hameen alla taskujakin olla, kun ollaan kiertolaisia, niin voi pitää aina eväät mukana.
lyökää päänne seinään niin kauan että heräätte uuteen elämään mustalaisina. ainoo keino teille
Kuuleha sie. Siuu pittää oppii enssin muuttama perusasiia, katoo heiii.
Tuu kuule seuraavii raveihi ja kysy kuule tiskintakaa miuu, Giankarloo. Sano: hai, tiiätteks mis o Giankarloo? Nii! Jääwuore Giankarloo! Sit kuule ku oot maksanu meiän Janitall sellase niinku voileipäraha ni Janita kyl tuo siuut sinne tallin taa. Varaa kuule iso nippu kahhisevaa, me kaaleet ei mittää köyhii poikkii olla! Meil raha oikkee tursuu takataskuiist. Mut älä per'kele sie mainite mitää kellekää, me ollaa vaiteliast väkkee heii. Sit ku Janita o sut meirän tummai poikai joukkoo tuonnu ni älä kuule yhtä ihmetele, meil o semmonen riitti. Nii, riitti. Yks meiä pojjiist pamauttaa siuu sillai puolilujjaa takaraivoo, katoo. Äl sie yhtää säikähä ja huua appuu, se kuuluu kato riittii. Sit ku herräät ni älä yhtää huolestu, ei me mihkä olla kadottu. Tuu seuraavan iltan uudesta ja kysy taas miuu, Giankarloo!
Kestääkö jutella työasioista?
On mahdotonta noin vain ryhtyä. Esi-isiesi olisi pitänyt alkaa systeemi serkkuavioliittojen saattamisesta normikäytönnöksi vähintään 5 sukupolvea sitten. Vain sillä tavalla voisit yltää samaan.
Toisaalta, ainahan voi tähdätä tulevaisuuteen. Jos ensimmäisen lapsen saisi 20-vuotiaana, ei suvultasi menisi kuin 100 vuotta samaan tasoon pääsemiseen. Onnea yritykselle!
toisaalta jos te ootte jo liian sisäsiittosia sitten? kun teidän esi-isät harrasti perheen sisäisiä avioliittoja hyvinkin laajasti.