Full Tilt paukuttaa sisäsuoran vetoja kiinni uskomattomalla rosentilla. On se vaan niin vitun rikattu saitti että.
Vastaukset 13
- juustosta löytyy
Taas näitä löytyy. Ei näille jaksa enään edes nauraa.
- pokeri-pepe2
Siis sisäsuorahan on yks parhaista vedoista, ite laitan aina merkit keskelle jos saan sisäsuoran vedon flopilla. Otathan huomioon että 2 korttia tulematta ja molemmilla kerroilla 4 outtia!! Jos sillä ei uskalla pistää merkkejä likoon niin milläs sitte?
- peperi-pokeZ
Nii...siis todistaako toi nyt sitä ettet osaa pelata....4 outtisella keskelle..semibluffi heikkoa vastaan vai...
- VitunTiltti
Taas joka helvetin all in menee päin hevon vittua. Vittu, jos tuollaisen voittoputken saisi, niin ei häviäisi yhtään sittaria kuukauteen.
- Booooooommmmmm!!!!
Jälleen kerran: kaksi kertaa 80 %:n keulasta flopilta eteenpäin ja kaksi kertaa turpaan. Missä helvetissä ovat ne 8 voittoa? Niitä ei tule koskaan. On se vaan niin helvet!n r!ikattua TIltillä.
- Booooooommmmmm!!!!
Booooooommmmmm!!!! kirjoitti:
Jälleen kerran: kaksi kertaa 80 %:n keulasta flopilta eteenpäin ja kaksi kertaa turpaan. Missä helvetissä ovat ne 8 voittoa? Niitä ei tule koskaan. On se vaan niin helvet!n r!ikattua TIltillä.
Jälleen kerran:
- lyön bluffaajan rereissun jälkeen all-in preflop
- bluffaaja saa kerrointa 2,3
- AKo vastaan AJo, johdan 74-26
- pöytä TTA5J ilman värinvetoa
Nilkkejä nuo Tiltin jepet.
- hohhoijaa
1) oot 100% varma että se on rigged
2) jatkat siellä pelaamista ja häviämistä
onkohan tää sun järkiperäisyys suoraan verrattavissa siihen, että väität FTP:n olevan rigged?- Booooooommmmmm!!!!
Ei sitten tullu mieleen eikä kieleen, että pienin panoksin kysymys on viihteestä.
Jälleen kerran:
Slowaan headsupissa AA:n täydentämällä blindin napilta, vihulla 96.
Pöytään J79. Vihu lyö, maksan, käytännössä pot committed. Keulat 79 %.
Turn 5, all in. Edelleen keulat 79 %.
River 8. Boooooommmmmm!
Näitä riittää. Niin se vain on: yksipöytäisiä tageja kusetetaan.
Vihu jossakin rankingissa pienissä pöydissä 1 - 5 taalaa 83 % seudussa, oma 96 %. Kaikki turnaukset tänä vuonna 16 % / 79 %. - Booooooommmmmm!!!!
Aroska -pelaajat voitolle suhteettomasti, tyyppiesimerkki:
- roskalla kaksi maksajaa
- iso blindi lyö AK:lla all in
- toinen foldaa, toinen maksaa
- pöytää osuu roska
Toinen tyyppiesimerkki:
- reissu QQ:lla 2 * blindi
- yksi maksaja Aroskalla
- floppiin A (tn noin 18 %)
Tiltin kelkkaan ryhtykää, kyllä Tiltti järjestää. - oddsit
Booooooommmmmm!!!! kirjoitti:
Aroska -pelaajat voitolle suhteettomasti, tyyppiesimerkki:
- roskalla kaksi maksajaa
- iso blindi lyö AK:lla all in
- toinen foldaa, toinen maksaa
- pöytää osuu roska
Toinen tyyppiesimerkki:
- reissu QQ:lla 2 * blindi
- yksi maksaja Aroskalla
- floppiin A (tn noin 18 %)
Tiltin kelkkaan ryhtykää, kyllä Tiltti järjestää.Todennäköisyys, että floppiin tulee A lienee kuitenkin noin 14,5 %...
- Booooooommmmmm!!!!
oddsit kirjoitti:
Todennäköisyys, että floppiin tulee A lienee kuitenkin noin 14,5 %...
MIten tuon nyt laskinkaan. Olisi pitänyt ottaa mukaan 2 pakkaässää ja 48 pakkakorttia. Vaihtoehto olisi 3 / 50.
Hauskaa peliä leikkirahalla 18 pelaajan sittari;
- en seurannut tilannetta lainkaan
- pääsin finaalipöytään yhdellä tai kahdella all-in:illa
- muutama pelaaja jäljellä
- ilmoitin, että on mentävä ja että pelaan any two all in
- alkuun jepet eivät maksaneet
- voitin roskalla ja nousin chipleaderiksi
- sitten hävisin yhden jaon roskalla
- sen jälkeen voitin kaiken roskalla parempia käsiä vastaan
- voittokädet olivat suoria ja täyskäsiä
- viimeiseen jakoon KK, jolla voitin 32s:n all in -lyönnin
- voitin turnauksen
Kyselin loppuvaiheiden aikana "is this real", jepet eivät kommentoineet. Ihmeellinen oli "tuuri": kortit alkoivat osua pöytään heti kun muutuin LAGiksi. - Booooooommmmmm!!!!
Booooooommmmmm!!!! kirjoitti:
Aroska -pelaajat voitolle suhteettomasti, tyyppiesimerkki:
- roskalla kaksi maksajaa
- iso blindi lyö AK:lla all in
- toinen foldaa, toinen maksaa
- pöytää osuu roska
Toinen tyyppiesimerkki:
- reissu QQ:lla 2 * blindi
- yksi maksaja Aroskalla
- floppiin A (tn noin 18 %)
Tiltin kelkkaan ryhtykää, kyllä Tiltti järjestää.Tiltin rigged number generatoria:
UTG löi 2 * iso blindi
Maksoin pari paikkaa taaempaa TT:llä
Button reissasi 4 isoon blindiin
UTG maksoi ja minä maksoi
Unelmafloppi käteni kannalta: Td 4s 5s
UTG löi ison blindin verran, jonka maksoin
Button ryhtyi riehumaan ja korotti all in
UTG foldasi, ja minä katsoin
Button näytti 66
Pöytään 3c7c. Jepjep.
All in siis 95 % keulasta. Ymmärrän hyvin, että 95 % ei ole 100 %. Mutta missä vitussa ovat ne 19 jakoa, jotka voitan päästyäni latomaan kaikki keskelle 95 %:n keulasta.
- Booooooommmmmm!!!!
KQo:lla all-in, KJs maksaa. Unelmatilanne. Luonnollisesti riggaajat jakavat flopin, johon kumpikaan ei osu, mutta KJz saa värin vedon ja turnilla osuman.
KT:lla yhden maksajan jälkeen all-in, A7 maksaa. A7 saa flopilla päistä avoimen suoran vedon.
Jakoja rigataan, runsaasti. Pelaajat ovat mykkiä. Talon botteja kaiketi.
Nussikoot toisiaan perseeseen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791283
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️48992Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?17919- 71847
- 82821
- 151764
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk40752- 68741
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80739Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21697Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m121615- 59611
Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k203608Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail115565Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet187548- 98538
- 90538
Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline123520Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18510YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25476