Juhlapaketti pikkujouluihin?

Järjestelijä

Yrityksemme 20 henkilöiselle seurueelle pitäis nyt järjestää jotain hieman erilaista juhlaa - budjetti on alustavasti aika kohtuullinen, joten näiden ohjelmanumeroiden hankkiminen vaikuttaa aika kalliilta, lisäksi moni paikka tuntuu olevan jo varattu, kun tilavuokria kyselin. Ravintola oli viime vuonna, se oli melkoisen tylsä, kun ei ohjelmaa ollut (ja kallis) - porukka hajosi, kun baariin piti lähteä ja homma **** siihen sitten.
Onko tiedossa jotain vinkkiä mistä idea tai miten sen rakentaisi?

3

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aapelikukko

      jos budjetti on kerran tiukka, olisiko työpaikalla mahdollisuus järjestää pikkujoulut. työntekijöistä jollakin saattaa olla ruuanlaitto halussa, tällöin vaan kinkkua aamusta uuniin ja muita ruokia sitten ruvetaan tekemään iltapäivällä ja bileet sitten illalla. jos työpaikalla on sauna, se on yksi valmis ohjelma ja joku sitten keksii muuta ohjelmaa.

      jos ulos on tarkoitus mennä, pitää tällöin vain hyväksyä, että kaikki maksaa.

    • erilainen

      Näillä on valmis kokonaisuus ja erilainen paikka ainakin, mikäli olet Helsingissä:

      www.huone.fi

    • sdvsd

      Monellako palstalla tätä kyselet?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      118
      10293
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5030
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2211
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1924
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      993
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      977
    Aihe