Mikä paikka Aasiasta on parhain

petra.julia

Moi!Minä haluaisin matkustaa mun perheen kanssa aasiaan mutta mihin sinne? Minä itse ainakin haluaisin Japaniin tai Thaimaahan mutta onko ne hyviä paikkoja? En tiedä:D
Vai tiedättekö te kenties muita hyviä paikkoja aasiasta? Vai onko Aasia teidän mielestä ollenkaan huvä paikka? :O Ainakin kun mun yks kaveri oli käynyt Thaimaassa,niin siellä oli kuulema ollut kivaa.Mutta kuka tietää.Vai oletteko te sitä mieltä että esimerkiksi Amerikka on parempi maa? Kertokaa vain oma mielipiteenne!:) Mutta kuitenkin etsin tietoa enemmän siitä että mikä on paras paikka Aasiassa.No kertoisitteko sen mulle jos tiedätte.

3

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Amerikka ja Aasia eivät ole maita, vaan maanosia... Ja voidakseen suositella matkailukohdetta, pitäisi tietää enemmän siitä, minkälaisista paikoista pidät.

    • Mitä kukin haluaa

      Se on pitkälti siitä kiinni, että mitä kukin haluaa ja mikä tekee kenellekin hyvän paikan. Itse pidän Intiasta, suhteellisen halvat lennot ja ei kohtuuton lentoaika, edullinen hintataso. En välitä turistikohteista ja Intiasta(kin) löytyy rauhallista seutua ja paikkoja, joissa voi olla perheen kanssa.
      Thaimaa ei juuri innosta, ei oikeastaan yhtään, mutta jokaisella omat mielipiteet.
      Amerikkaa on vaikea verrata Aasiaan, ovat niin erilaiset. Etelä-Amerikasta löytyy Aasiaan verrattavia alueita.

    • Kysyppä iskältä;

      Petra-Julia
      Ikä: 9
      Syntymäpäivä: 18.12.2003
      Sukupuoli: Nainen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      87
      1909
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      82
      1740
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      51
      1380
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      47
      1327
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      125
      1234
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1222
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      106
      1057
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      23
      1002
    9. Teki mieli

      Huutaa meidän nimet tänne, niin ei jäisi epäselvyyttä. Ikävä sinua urpo.
      Ikävä
      39
      955
    10. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      59
      942
    Aihe