Miksi ei Etelä-Suomeen saada perjantai tanssipaikkaa ?

Miksi,miksi miksi ??? Väkeä varmasti riittäisi. On taas pitkä talvi edessä ja vain
lauantaisin tanssit. Viikolla tanssit ravintoloissa, yök !
5234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Keskiviikko tansseja minä kaipaisin.
Reppumies jaksais hyvin viikon työpaineet, kun sais edes puoliyötä tanssia.

Äänestä
  • Minulle myös kävisi keskiviikkotanssit. Särkkä voisi hyvin pidentää parisen viikkoa keskiviikkotanssejaan syyskuun puolelle. Uskon että väkeä riittäisi, kunhan esiintyjät olisivat hyviä. Haikea tunnelma tuli päättäjäisissä viime keskiviikkona.

    Äänestä

  • Vasta ensi kesänä kirjoitti:

    Minulle myös kävisi keskiviikkotanssit. Särkkä voisi hyvin pidentää parisen viikkoa keskiviikkotanssejaan syyskuun puolelle. Uskon että väkeä riittäisi, kunhan esiintyjät olisivat hyviä. Haikea tunnelma tuli päättäjäisissä viime keskiviikkona.

    Nuorten suosimat kesälavat aloittaa yleensä silloin kun koulut loppuu ja lopettaa kuolujen alkaessa. Kauden jatkoa on kokeiltu, mutta siinä ei ole mitään mieltä koska tanssijoiden määrä suorastaan romahtaa koulujen alkaessa.

    Muutama kesälava hyötyy siitä kun loppukaudesta paikkojen määrä vähenee, niin näille muutamalle riittää aika hyvin tanssijoita lokakuulle saakka. Ja näiden alueiden talvipaikat aloittaa vasta sen jälkeen kun kesälavat lopettaa.

    Äänestä

Teeriharju.

Äänestä

Nää tanssikurssit syö lavoilta porukkaa viikolla.
Tarvis olla vapaapäivä toi keskiviikko noilta tanssikurseilta.
Eikä se välttämättä riittäis lavojen kannattavuutteen.
Ihmiset on huonoja lähteen talvi- ja syksyaikaan ajeleen pimeseen yöhön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tanssim1 kirjoitti:

Miksi,miksi miksi ??? Väkeä varmasti riittäisi. On taas pitkä talvi edessä ja vain
lauantaisin tanssit. Viikolla tanssit ravintoloissa, yök !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu