Mitä tää on:
Viime keväänä yks poika kahto mua silmiin aina kun kävelin ohi, istuin lähellä, esitti mun seurassa, hymyili jne.jne. Mutta nyt kun se kävelee ohi, yritän hakea katsekontaktia, ja se täysin ignooraa mut. Siis kyllä kai ihmiseen johon ei oo ees ihastunut saattaa ottaa katsekontaktia varsinkin jos toinen yksilö kävelee suht läheltä. Ihan vaan tarkistaakseen ettei törmää. Mutta ei. Se pitää katseen kylmästi edessä päin ei vilkasekkaan sivulle. Toisaalta yhellä kurssilla se on tullut istumaan mun taakse. Mutta en oo vilkuillu tosin luokkaa sen tarkemmin, että oisko sillä ollut ees muuta istuma paikkaa.
Ja taustatietoja: ollaan facebook kavereita mun aloitteesta, ei olla juteltu muuta kuin "kiitos" "olehyvä" (irti kontekstista, älkää välittäkö)
Viime keväänä yks poika kahto mua silmiin aina kun kävelin ohi, istuin lähellä, esitti mun seurassa, hymyili jne.jne. Mutta nyt kun se kävelee ohi, yritän hakea katsekontaktia, ja se täysin ignooraa mut. Siis kyllä kai ihmiseen johon ei oo ees ihastunut saattaa ottaa katsekontaktia varsinkin jos toinen yksilö kävelee suht läheltä. Ihan vaan tarkistaakseen ettei törmää. Mutta ei. Se pitää katseen kylmästi edessä päin ei vilkasekkaan sivulle. Toisaalta yhellä kurssilla se on tullut istumaan mun taakse. Mutta en oo vilkuillu tosin luokkaa sen tarkemmin, että oisko sillä ollut ees muuta istuma paikkaa.
Ja taustatietoja: ollaan facebook kavereita mun aloitteesta, ei olla juteltu muuta kuin "kiitos" "olehyvä" (irti kontekstista, älkää välittäkö)
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kyseinen poika/mies oli, paino sanalla oli, ihastunut sinuun. Nyt hän ei enää ole, tai on kuulkut ikäviä juttuja sinusta. Oli miten oli, ei kannata haikalla kyseisen miehen/pojan perään.
pfffffft:(
mutta miksi se ei voi olla neutraalisti mun seurassa, siis se on kylmempi kuin neutraali. Ja lisäksi, on aika mahdotonta kuulla musta mitään pahaa koska oikein kukaan ei tunne mua siinä koulussa henkilökohtaisesti, ja jos itserakkaita ollaan niin en oo oikein tehny mitään juorujen arvoista:D en liiku bileissä tms. Ellei sitte joku oo keksiny päästään jotain.
Sitten joku keksii päästään juoruja, tai se on saanu syyn vihata sinua :/
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/6111012_700b.jpg
En ymmärrä miehiä:(
Voi olla että kyseinen poika/mies on ollut ihastunut sinuun keeväällä, mutta nyt hänellä onkin toinen tyttö kiikareissa tai jopa tyttöystävänä. (
Kyllä se ihan vapaana on ainaki, siitä oon varma. Toisaalta ei edelleenkään selitä miksei vaan voi olla täysin neutraali mun seurassa.
Mistä voit tietää täysin varmaks onko hänellä joku toinen tyttö johon hän on ihastunut? Ja et voi myöskään tietää onko hänellä tyttöystävää, koska kaikki ei välttämättä ilmoittele facebookissa parisuhteestaan, mitä mä ainakin arvostan.
Sitten voit vasta tietää sen varmaksi, jos olet kysynyt asiaa häneltä itseltään.
Ja toi mitä sä sanoit, että ei voi olla neutraali sun serassa, niin se voi olla myös sun täysin omaa kuvitelmaa. Ei välttämättä kaikki aina jaksa huomioida jokaista vastaan tulijaa. :D
En tiiä onko se ihastunu johonki toiseen tyttöön, mutta edelleen, oon varma että sillä ei oo tyttökaveria, ei oo juoru, huhu tai facebookista hankittu tieto, tämä riittää sulle tältä erää :)
Ja kyllä mää neutraalin selvästi kylmästä erotan, jos kuitenki annetaan mun tehä tää tulkinta työ lähtökohtaisesti
miten on parempi vaihtoehto tulkita omiaan ja olettaa jotain ihan väärää kuin mennä juttelemaan tyypille, tutustua tähän ja ottaa selvää?
jos kumpikaan ei tule toiselle juttelemaan niin ette taida sitten olla kovinkaan kiinnostuneita toisistanne.
mikä muuten sinua estää ettet voi mennä juttelemaan tyypille jos sua kerta kiinnostaa?
Ujous. Enough said, jos et ymmärrä, suosittelen sinulle empatian opettelemista. Sinulla on suuri aukko tunneälyn kohdalla, mistä lie johtuu.
Vittu että sulla on mustavalkonen elämä. " jos ihmiset juttelee = kiinnostuneita toisistaan, jos ei niin ei kiinnostuneita"
Minullavon ollyt tusina kiinnostuksen kohteita joille en ole puhunut, mutta hups heijaa, olin silti kiinnostunut. Nyt systeemissä on joku vika! Oksettaa tuommoset saatanan ahdasmieliset. Muistutat paljolti psykopaattia
ei empatiaa typeryksille. kaikki on susta itsestäsi kiinni. KUKAAN MUU ei sun elämää muuta jos sinä et sitä itse tee, joten surkuttelu on turhaa.
joko teet asian X tai et. mutta jos et tee, niin älä myöskään valita, kun et saa mitään aikaan, sillä se on sun oma päätös.
jos et halua lähestyä ihmistä niin et tällöin ole tästä tarpeeksi kiinnostunut, että haluaisit, että jotain tästä tämän ihmisen kanssa tulisi - yksinkertaista
jos OIKEASTI jotain HALUAT niin sinä myöskin jotain TEET SEN ETEEN, että päämäärääsi pääset!
Kysymys lifemockerille!
Mitä teet työkseks ku voit tääl olla aina 10 aikaan?
Mullekki kelpais semmone työ.
Niin, luonto ei suo empatiaa typeryksille. Säälin sinua, ettet saanut tätä ominaisuutta syntyessäsi. Olen pahoillani.
luonto ei myöskään suo luetunymmärtämistä teille typeryksille ;)
mitä sinä teet elämälläsi ku voit tääl olla aina 10 aikaan?
Olen työtön ja kouluttamaton. Lähettelen työhakemuksia yleensä näin päivällä.
itse en ole kouluttamaton ja nautin ansiosidonnaista
Pyytäisin kaikilta jotka tämän keskustelun avaa, että he eivät vastaisi lifemockerille, laittaisi hänelle kommenttia, tai mainitsisi ollenkaan häntä. En halua, että tämäkin viestketju täyttyy paskalla ja roskalla. Kiitän.
silloinhan se täyttyy roskalla kun teinit ei elämäntotuuksia ymmärrä tai ne halutaan kieltää. minä puhun vain ja ainoastaan ASIAA.
Jos se on käsittäny väärin sun tunteet, tai se ei oo saanu sulta vasta kaikua, ja se yrittää peitellä tunteitaan (tosin läpinäkyvästi) :)
silmäilyssä mitään tunteista voi päätellä... jos kumpikaan ei ole toiselle mitään puhunut niin miten siinä mitään "vastakaikua" voi edes antaa, kun kumpikaan aloitteita ei ole tehnyt
Jos se yrittää esittää etäistä tai vaikeasti saatavaa:D Ja jos se kerta istu sun lähelle niin ihan hyvin voi olla vielä ihastunut:) Toivottavasti selviää!:)
Kyllä kai tää nyt pitäis ihan maalaisjärjellä tajuta. Poika ei tuskin ole kiinnostunut. Jokainenhan sitä ihastustaan haluaa vilkuilla, eikä olla katsomatta sitä.
Ja lopuks, sä luulet, että hän ei käyttäydy normaalisti voi olla sun mielikuvitusta.
"Jokainenhan sitä ihastustaan haluaa vilkuilla, eikä olla katsomatta sitä. "
Itse ainakin välttelen ihastusta, koska en halua antaa epätoivoista tai liian tunkeilevaa kuvaa.
voi toki olla mun omaa mielikuvitusta, mutta jos annetaan kuitenki mun tehä tää tulkintatyö, jooko? :) Kyllä mää ossaan itekki erottaa neutraalin ei neutraalista.